Artystyczne wykończenia, stylizacje wnętrz i ogrodów

Witam serdecznie. Wykonuję zlecenia obejmujce zakres od projektowania i stylizacji, poprzez...

Witam serdecznie.

Wykonuję zlecenia obejmujce zakres od projektowania i stylizacji, poprzez typowe prace wykończeniowo- remontowe, przebudowy i konserwacje starych obiektów, kończąc na artystycznych wykończeniach, rzeźbie w kamieniu, cegle, tynku, drewnie, szkle i metalu.

Tam, gdzie jest niezbędna fachowość, zmysł estetyczny, pomysłowość i precyzja wykonania, oraz aranżacja (kąciki z kominkiem, stylizacje wnętrz prywatnych, zabudowy i wykończenia wysokiej estetyki, kawiarnie, obiekty pokazowe i reklamowe) tam chętnie podejmę się współpracy.

Oczywiście tym pewniej i bardziej fachowo i tanio wykonuję zwyczajne prace.

Pozdrawiam.

Trwa ładowanie…

Pytania i odpowiedzi

 • Wymień kilka ostatnio wykonanych zleceń.

  -Precyzyjne wykończenia łazienkowe
  -Wykończenia wnętrz
  -Stylizowane pawilony i zabudowy
  -Rzeźby i ozdoby z materiałów budowlanych we wnętrzach i ogrodach
  -Liczne korekty nieudanych prac i wykończeń konkurencji

 • Co najbardziej lubisz w swojej pracy?

  Najważniejsze jest uczciwe podejście i zadowolenie klientów. Kiedy fachowiec proponuje swoją pracę powinien przede wszystkim skupić się nie na tym ile zarobi, ale na tym, czy jego oferta nie sprawi zawodu klientowi a jemu samemu zwyczajnie wstydu. Co najbardziej lubię w swojej pracy? To, że kleinci nie wracają do mnie z reklamacjami.

 • Co poradziłbyś osobie szukającej osoby o Twoich umiejętnościach?

  Przede wszystkim należy dokładnie pytać. O wszystko. Im więcej pytań tym mniej wątpliwości i późniejszych nieporozumień. Oferując tak delikatny zakres prac jak ozdobne wykończenia nie ma mowy o braku zmysłu estetycznego, orientacji w trendach, ale i, co najważniejsze, ugruntowanej wiedzy budowlanej i wystarczającej praktyki.

 • Czym wyróżniają się Twoje usługi na tle usług świadczonych przez inne osoby?

  Najważniejsza jest pasja. Nie- szewska pasja gdy coś się psuje, ale ta z serca. Swój fach trzeba kochać. Tylko wtedy na bazie rzetelnej wiedzy i dużej praktyki klient otrzyma zlecenie wykonane nie tylko fachowo, ale i ze smakiem, ciekawie, może nawet odkrywczo. I nie chodzi tu o eksperymenty budowlane, ale o innowacyjne podejście, bo nawet wstawiając podporę w starym budynku można sprawić by była ona sercem obiektu, a nie czymś do zasłonięcia czy zapomnienia.

 • Czy masz ulubioną historię z wykonywanej pracy? Jeśli tak - opisz.

  Jest to smutna historia. Gdy wykonałem przystosowanie starego poddasza w dworku dawnego rodu Borków (tego od słynnej Białej Damy) do założenia ciężkiej dachówki firmy Braas musiałem wykonać konstrukcję nie tylko ładną, nie tylko wielokrotnie mocniejszą, ale i karkołomnie zawiłą, by konstrukcja dawniej lekka uniosła potrójny ciężar. Były tam ściany dociągowe z zawiłymi układami belek i stali, ściany mostujące a nawet i podwieszane- żebrowane skośnie... Niestety w krótkim czasie po zdaniu budowy i przekazaniu siedmioletniej gwarancji odurzony alkoholem pracownik fizyczny podpalił ten dworek. Jeden z ostatnich zachowanych pałaców tego rodu niemal w całości i tak dobrym stanie.

 • W jaki sposób zdecydowałeś(aś) się podjąć pracę w swojej profesji?

  To był impuls. Zaczynałem swoją przygodę z konstrukcjami budowlanymi wykonując z przyjacielem domki letniskowe i całoroczne w miejscowościach nadmorskich. Potem zaciekawiło mnie tradycyjne budownictwo oraz zdobnictwo budowlane. Bardzo szybko też znaleźli się klienci, którzy te umiejętności docenili i okazało się, że jest to dziedzina bardzo potrzebna na rynku.

 • Opisz ostatnio wykonywany projekt / usługę. Czego dotyczył? Ile kosztował? Jak wiele czasu mu poświęciłeś (poświęciłaś)?

  Ostatni przeze mnie stawiany obiekt to częściowo sezonowy, a częściowo całoroczny domek wypoczynkowy w turystycznej, pięknej miejscowości Stara Dobrzyca. Tam, nad długim dwukilometrowym jeziorem, miałem przyjemność wykonać budynek w obrysie dachu 4x7 który na górze po wejściu mocnymi zewnętrznymi schodami miał pokój całoroczny z podpiętymi mediami, a na dole pomieszczenie gospodarcze i kratowane, zewnętrzne składziki na drewno kominkowe po bokach.

 • Jaka jest Twoja najmocniejsza strona?

  W swojej pracy staram się przede wszystkim skupić na ciągłym dokształcaniu. Kiedy klient proponuje mi konserwację, przebudowę, lub rekonstrukcję całego piętra lub poziomu dachowego z poddaszem w zawiłym i niestabilnym, starym, stuletnim dworku z dachem wielopłaszczyznowym - nie ma mowy o eksperymentach. Oczywiste jest natomiast sięganie po rozwiązania innowacyjne, tradycyjne lub zagraniczne. Do tego jest potrzeba wiedzy i umiejętności z wielu dziedzin.