P.H.U. GRECO

Firma P.H.U. GRECO zajmuje się wykonastwem, oraz dostawą materiałów w...

Firma P.H.U. GRECO zajmuje się wykonastwem, oraz dostawą materiałów w zakresie instalacji wodno-kanalizacyjnych, centralnego ogrzewania, gazu, went-klim.

1 referencji - ocena 5/5 - ostatnia

 • Potwierdzona przez Remontuj.pl

  "Firma PHU GRECO jest godna polecenia.Polecam ją bez zastrzeżeń a to dlatego że podjęła się wykonania pracy która oprócz rzetelności,terminowości,fachowości wymagała także pomysłu jak rozwiązać problem.Do wykonania zadania(nietypowego) wybrałem kilka Firm ale żadna z nich nie umiała poradzić sobie z problemem.Jedyne sensowne rozwiązanie przedstawiała i zrealizowała Firma PHU GRECO.Praca została wykonana w terminie,czysto,fachowo,nie mam żadnych uwag.Przed przystąpieniem do realizacji zadania przedstawiono mi kalkulację oraz terminarz realizacji etapów.zadania.Bez zastrzeżeń wywiązano się z ustaleń."

Trwa ładowanie…

Referencje

 • Potwierdzona przez Remontuj.pl

  "Firma PHU GRECO jest godna polecenia.Polecam ją bez zastrzeżeń a to dlatego że podjęła się wykonania pracy która oprócz rzetelności,terminowości,fachowości wymagała także pomysłu jak rozwiązać problem.Do wykonania zadania(nietypowego) wybrałem kilka Firm ale żadna z nich nie umiała poradzić sobie z problemem.Jedyne sensowne rozwiązanie przedstawiała i zrealizowała Firma PHU GRECO.Praca została wykonana w terminie,czysto,fachowo,nie mam żadnych uwag.Przed przystąpieniem do realizacji zadania przedstawiono mi kalkulację oraz terminarz realizacji etapów.zadania.Bez zastrzeżeń wywiązano się z ustaleń."

Pytania i odpowiedzi

 • Wymień kilka ostatnio wykonanych zleceń.

  Blok wielorodzinny przy ul. Bujaka 10 w Krakowie (2013)
  Kamienica przy ul. Św. Kingi w Krakowie (2012)
  Szpital Ginekologiczno-Położniczy przy ul. Ujastek w Krakowie (2014)
  Hotel przy ul. Sienkiewicza w Krakowie (od (***)
  Kilkadziesiąt domów jedno i wielorodzinnych, niezliczona ilość remontów, drobnych prac instalacyjnych.
  Wymiana kotłowni w ramach dotacji 100% PONE - w 2014 zrealizowaliśmy 6 zadań opłaconych całkowicie w ramach dotacji.

 • Co najbardziej lubisz w swojej pracy?

  Firma Greco wychodzi na przeciw oczekiwaniom swoich klientów. To właśnie kontakt z klientem, oraz wspólne ustalenia są dla nas najważniejsze. Powiedz nam czego oczekujesz - powiemy Ci jak to wykonać. Wszyscy nasi Pracownicy służą Państwu doświadczeniem, oraz pomysłem.

 • Co poradziłbyś osobie szukającej osoby o Twoich umiejętnościach?

  Prosimy o zwracanie uwagi na sprawy formalne - w naszej firmie każde, nawet najmniejsze zadanie jest szczegółowo dokumentowane. Nie przyjmujemy, oraz nie wykonujemy prac "na gębę". Dzięki rzetelnemu przygotowaniu, przeprowadzeniu obliczeń jesteśmy w stanie, już na początkowym etapie prac, dokładnie wycenić prace. W naszym zawodzie najważniejsze są: doświadczenie, oraz wiedza na temat nowych technologii, które są przecież tak korzystne dla klienta.

 • Jakie pytania powinien zadać klient, aby znaleźć odpowiednią osobę z Twojej profesji?

  Klient powinien zadać pytania dotyczące:
  - referencji danej firmy
  - preferowanych technologii w zakresie używanych materiałów
  - dyspozycyjności pracowników w sytuacjach awaryjnych
  - stosunku do spraw formalno - finansowych - umowy, oraz faktury
  - wiedzy pracowników firmy dotyczącej nowych technologii w zakresie instalacji

 • Co powinien przemyśleć klient zanim zatrudni osobę o Twojej profesji?

  Klient powinien przemyśleć:
  - jakie referencje posiada dana firma
  - czy jest ona w zasięgu miasta/gminy w przypadku jakichkolwiek problemów z instalacją, aby szybko zareagować w przypadku awarii, czy nieporozumień.
  - czy pracownicy firmy posiadają wiedzę na temat nowoczesnych technologii.
  - czy firma rzetelnie podchodzi do spraw formalnych, kosztorysów etc.

 • Czym wyróżniają się Twoje usługi na tle usług świadczonych przez inne osoby?

  Na tle innych firm, wyróżniamy się indywidualnym podejściem do każdego klienta, rzeczową wiedzą i latami doświadczeń. Ponadto interesujemy się i przekonujemy klientów do nowych, ekologicznych rozwiązań, które przynoszą korzyści w trakcie eksploatacji. Dodatkowo zajmujemy się również w 100% obsługą wniosków w ramach PONE - dotacja 100% na terenie miasta Krakowa.

 • Jakie pytania klienci zadają Ci najczęściej? Co odpowiadasz?

  Klienci najczęściej pytają nas o koszty instalacji, oraz późniejszej eksploatacji. Nie da się jednoznacznie stwierdzić, oraz określić jakie są to koszty bez uprzedniego przygotowania się. Często pytają również o jakość materiałów, dostępnych u nas w stosunku do materiałów dostępnych w marketach budowlanych. Odpowiedź w takiej sytuacji jest jednoznaczna - produkt marketowy, pomimo, iż tańszy, nigdy nie zapewni takiej samej jakości jak produkt 100% przeznaczony na rynek firm instalatorskich, czy hurtowni.

 • Czy masz ulubioną historię z wykonywanej pracy? Jeśli tak - opisz.

  Niestety nie posiadamy "ulubionej" historii z pracy. Nie znaczy to jednak, iż nasza praca jest nieciekawa. Wręcz przeciwnie, każdy klient to nowa historia, osoby rodziny, która zaufała nam przy budowie/remoncie domu. Najciekawszymi historiami są chyba te, kiedy podejmujemy się prac po innym, nierzetelnym wykonawcy. Często też zdarza nam się pracować w ramach awarii jako "pogotowie hydrauliczne". Wtedy też liczą się godziny do usunięcia usterki.

 • W jaki sposób zdecydowałeś(aś) się podjąć pracę w swojej profesji?

  Decyzja o założeniu firmy PHU GRECO była rzeczą naturalną. PHU GRECO to już kolejne pokolenie instalatorów, który w rejonie Krakowa i okolic wyrobili sobie markę. Firma prowadzona jest rodzinnie - przez syna, dla którego wsparciem jest doświadczony Ojciec. Dzięki znajomości branży, oraz świeżemu spojrzeniu na technologię jesteśmy w stanie zaproponować naprawdę wiele.

 • Opowiedz o ostatnio wykonywanym zleceniu, z którego jesteś najbardziej dumny(dumna).

  Ostatnimi zleceniami z których jesteśmy dumni, to wymiany kotłów w ramach dotacji PONE. Dla dobra osób u których przeprowadzaliśmy pracę nie będę wymieniał tutaj adresów i nazwisk. Jednakże, dzięki dotacjom, rodziny tych Państwa mogły w końcu przestać martwić się ciągłym dokładaniem węgla, starymi, nieopłacalnymi instalacjami. To bardzo miłe widzieć, jak wiele radości ludziom sprawia ciepło w domu.

 • Napisz czy, i w jaki sposób się kształcisz, aby jeszcze lepiej wykonywać swoją profesję.

  Szkolenia i dokształcanie to w naszej firmie jeden z najważniejszych aspektów pracy. Podejmujemy szkolenia w zakresie:
  - prezentacji producentów w zakresie nowych technologii
  - szkoleń w zakresie uprawnień budowlanych
  - prowadzenia firmy, marketingu
  - szkolenia w zakresie dotacji unijnych na realizację zadań

 • Opisz ostatnio wykonywany projekt / usługę. Czego dotyczył? Ile kosztował? Jak wiele czasu mu poświęciłeś (poświęciłaś)?

  Ostatnio wykonywanym przez nas projektem była modernizacja lokalu na gabinety lekarskie. Wykonaliśmy wtedy nową instalację C.O., oraz WOD-KAN i GAZ w całości, oraz montaż kotłowni. Zlecenie było o tyle nietypowe, iż zmuszeni byliśmy stworzyć dwa niezależne obiegi dla każdego z mediów. Na wykonanie zlecenia - kompletna rozbiórka, oraz wykonanie nowych instalacji, wraz z kotłownią, instalacjami specjalistycznymi dla gabinetów, automatyką i stelażami poświęciliśmy ok 3 tygodni roboczych.

 • Jeśli cennik Twoich usług jest skomplikowany, opisz go tutaj.

  Standardowy cennik naszych usług wygląda następująco
  Koszty robocizny:
  1. Instalacja Grzejnika - 90-200 zł/szt.
  2. Instalacja szafki i rozdzielacza do C.O. - 200-600 zł/szt.
  3. Instalacja szafki i rodzielacza do ogrzewania podłogowego - 330-900 zł/szt.
  4. Instalacja zaworu RTL - 50-200 zł/szt.
  5. Montaż piecyka gazowego (przepływówka) - 200-300 zł/szt.
  6. Montaż pionu C.O., lub WOD-KAN - 140-450 zł/szt.
  7. Montaż kotłowni (w zależności od pieca/komina) - (***) zł/szt.