.NET Solutions

Świadczymy usługi remontowo-budowlane w zakresie: - malowanie - gipsowanie - tynkowanie -...

Świadczymy usługi remontowo-budowlane w zakresie:
- malowanie
- gipsowanie
- tynkowanie
- gładź gipsowa
- wieszanie sufitów podwieszanych

Trwa ładowanie…

Pytania i odpowiedzi

 • Wymień kilka ostatnio wykonanych zleceń.

  Ostatnie malowanie odbyło się w naszym lokalu. Cały proces malowania składał się ze wszystkich możliwych etapów dzięki czemu możliwe było uzyskanie ścian o kolorze czystej bieli jak i ponadprzeciętnej gładkości.
  Proces malowania składał się z:
  1 - czyszczenia
  2 - gruntowania
  3 - położenia gładzi gipsowej
  4 - przetarcia gładzi gipsowej
  5 - gruntowania
  6 - malowania
  Wszystkie punkty procesu jesteśmy w stanie wykonać w ciągu 4 dni.

 • Co najbardziej lubisz w swojej pracy?

  W swojej pracy najbardziej lubimy jej efekt. Kiedy po wejściu do mieszkania potrzebującego remontu widzimy odpadającą farbę i dziury w ścianach chcemy jak najszybciej to naprawić aby mieszkającym w tym mieszkaniu ludziom żyło się po prostu lepiej.
  Po zakończeniu prac mamy pewność, że tak będzie.

 • Co poradziłbyś osobie szukającej osoby o Twoich umiejętnościach?

  Przede wszystkim w fachu budowlanym z naszych obserwacji ważna jest nie tylko cena, ale i jakość. Wiadomo, że większa cena wiążę się z dłuższym czasem remontu, ale dzięki temu nie musimy się bać, że za kilka miesięcy farba od ścian zacznie nam po wykonanym remoncie odpadać.

 • Jeśli byłbyś(byłabyś) klientem, to co chciałbyś (chciałabyś) wiedzieć o Twojej profesji?

  Chciałbym mieć realne pojęcie o czasie wykonywanej usługi aby nie liczyć na cuda tylko konkretnie wymagać - w końcu remont w mieszkaniu jest dużym utrudnieniem dla wszystkich domowników.
  Poza tym chciałbym chociaż teoretycznie wiedzieć jak przebiega proces malowania - większość ludzi podchodzi do tego tak, że to nie jest żaden problem, a zapomina przy tym, że najwięcej pracy schodzi z zabezpieczeniem i przygotowania miejsca pracy w tym czyszczenie powierzchni malowanych.

 • Jakie pytania powinien zadać klient, aby znaleźć odpowiednią osobę z Twojej profesji?

  Powinien przemyśleć w domu ile metrów ma do wyremontowania, jak trudna jest to powierzchnia do np. pomalowania (ile jest zakamarków) oszacować na bazie doświadczeń innych ludzi bądź Internetu, ile taka usługa powinna zająć czasu i ile kosztować, a potem dowiedzieć się ile to czasu zajmie firmie zlecającej i ile będzie to kosztować.
  Ciekawym pytaniem może być np. jakimi narzędziami Pan dysponuje. Jeżeli okaże się, że do czyszczenia ścian używa druciaka i 5 m zajmie cały dzień, być może powinien poszukać dalej.

 • Co powinien przemyśleć klient zanim zatrudni osobę o Twojej profesji?

  Klient przed podjęciem decyzji o remoncie powinien przede wszystkim być przygotowanym na koszty finansowe jakie musi ponieść w związku z wykonywaną usługą, a także czasem jej wykonywania. Jeżeli w mieszkaniu jest np. dużo mebli powinien być przygotowany na to, że prawdopodobnie część z tych mebli trzeba będzie gdzieś na jakiś czas przenieść tak aby można było po mieszkaniu swobodnie się poruszać.

 • Czym wyróżniają się Twoje usługi na tle usług świadczonych przez inne osoby?

  Wielu jest fachowców świadczących usługi remontowo budowlane. Wielu jest także takich fachowców którzy sumiennie wykonują swoją pracę niekiedy kilka razy to samo. Jednak niewielu jest fachowców którzy wykonują swoją pracę rzetelnie i dokładnie. Niestety żyjąc w kraju pełnym patologii warto dodać, że nasi pracownicy nie tylko wykonują usługi dokładnie i rzetelnie, ale także nie palą ani nie piją alkoholu, co jak na branżę budowlaną jest nie lada wyczynem.

 • Jakie pytania klienci zadają Ci najczęściej? Co odpowiadasz?

  Z reguły są to konkretne pytania takie jak:
  "Co Panu potrzeba do wykonania tej pracy?"
  "Ile materiałów będzie potrzebne?"
  "Czy dostarczyć materiał, czy mogę sam to sobie zoorganizować?"
  "Ile czasu potrwa wykonaniu tej pracy?"

  Zależnie od budżetu jaki klient chce przeznaczyć na remont jestem w stanie podać ceny wybranych towarów do czego dołożyć, a na czym można oszczędzić.

  Jeżeli chodzi o czas wykonania to do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie.
  Czas wykonywanej pracy może zależeć od wielu czynników takich jak metraż czy stan ścian
  (grzyb, odpadający tynk, wiele warstw).

 • Czy masz ulubioną historię z wykonywanej pracy? Jeśli tak - opisz.

  Śmieszne sytuacje zdarzają się każdego dnia. Pewnego razu mieliśmy okazję remontować piwnicę. Prosta robota, montaż sufitów podwieszanych, położenie gładzi gipsowej i pomalowanie ścian. Klient przy odbiorze stwierdził, że nie na tak się umawialiśmy bo... piwnica za dobrze wygląda. Oczywiście wszystko w formie żartu, ale udało mu się wtedy wprowadzić nas w konsternację.

 • Co chciałbyś aby klienci wiedzieli o Twojej profesji?

  Przede wszystkim, że jest to praca która wymaga solidnego wykonania i należytej uwagi.
  Na wykonaną usługę dajemy gwarancję na profesjonalne wykonanie zlecenia.
  Usługi wykonujemy w czasie adekwatnym do zrealizowania jej z nienaganną jakością,
  a oferowane przez nas stawki są konkurencyjne.

 • W jaki sposób zdecydowałeś(aś) się podjąć pracę w swojej profesji?

  Głównie przez polecenia od osób z którymi miałem przyjemność współpracować.
  W związku z dynamiczną sytuacją na rynku pracy pewnego razu wykonywałem remont mieszkania polegający głównie na odnowieniu wyglądu ścian i tak mi się to spodobało, że stało się to moją ulubioną pracą.

 • Napisz czy, i w jaki sposób się kształcisz, aby jeszcze lepiej wykonywać swoją profesję.

  Dokształcamy się w naszej pracy czytając różne artykuły branżowe znalezione w sieci. Bardziej hobbystycznie, bo rzadko zdarza się klient który potrzebuje pomalować ściany z efektem dajmy na to "Egipskiego Antyku" bądź "Huragan", ale jeżeli klient chce "Huragan" jesteśmy otwarci na propozycje.