RemontO

Działamy w Zielonej Górze i okolicach. Zajmujemy się wykańczaniem wnętrz i remontami. Nasze...

Działamy w Zielonej Górze i okolicach. Zajmujemy się wykańczaniem wnętrz i remontami. Nasze usługi to przede wszystkim: Szpachlowanie wygładzanie ścian, montaż ścianek działowych z płyt k.g, montaż sufitów podwieszanych, malowanie, glazurnictwo układanie płytek, układanie paneli podłogowych, montaż okien i drzwi, docieplenia, elewacje i wiele innych. Wykończenie mieszkania w stanie deweloperskim zajmuje nam około 2 - 3 tygodni - oczywiście wszystko zależy od zakresu prac zleconych przez klienta. Podstawą do rozpoczęcia przez nas usługi jest podpisanie przez obydwie strony umowy jasno określającej zakres prac, terminy oraz gwarancję. Więcej informacji o nas, galerię zdjęć, cennik znajdą państwo na naszej stronie internetowej.

14 referencji - ocena 5/5 - ostatnia

 • Potwierdzona przez Remontuj.pl

  "Polecam firmę RemontO z całą odpowiedzialnością.Zlecałam malowanie całego mieszkania łącznie z drzwiami.Praca trwała dwa dni. Wykonanie bez zarzutu, wszystko zgodnie z ustaleniami.Po zakończeniu zlecenia wystawiają rachunek, tak jak być powinno.Oby takich firm przybywało na rynku.Jestem bardzo zadowolona ze współpracy. Józefa S."

Trwa ładowanie…

Referencje

 • Potwierdzona przez Remontuj.pl

  "Polecam firmę RemontO z całą odpowiedzialnością.Zlecałam malowanie całego mieszkania łącznie z drzwiami.Praca trwała dwa dni. Wykonanie bez zarzutu, wszystko zgodnie z ustaleniami.Po zakończeniu zlecenia wystawiają rachunek, tak jak być powinno.Oby takich firm przybywało na rynku.Jestem bardzo zadowolona ze współpracy. Józefa S."

 • Potwierdzona przez Remontuj.pl

  "W lutym 2015 roku ekipa Remonto rozpoczęła remont w mieszkaniu deweloperskim o powierzchni 52 kw. Do zadań ekipy należało wszystko, począwszy od zmian w instalacjach elektrycznych, poprzez zmiany w hydraulice, szlifowanie i malowanie ścian, kończąc na płytkach, panelach czy podwieszanych sufitach. Ekipa Remonto dała sobie radę doskonale ze wszystkim, a co ważne, wszystko to zrealizowała w bardzo krótkim czasie. Ważne jest także to, że podczas współpracy, zawsze mogłem liczyć na radę i pomoc. Kontakt z ekipą Remonto był bardzo dobry i nie mam zastrzeżeń, zawsze z jakimkolwiek pytaniem mogłem śmiało dzwonić. Ogólnie podsumowując Panowie wykonali kawał dobrej roboty, a mieszkanie po ich pracy wygląda SUPER! Jeżeli jeszcze raz miałbym wybrać ekipę remontową to na pewno byłaby to ekipa Remonto. Polecam serdecznie. "

 • Potwierdzona przez Remontuj.pl

  "Z firmą Remonto współpracowałam w listopadzie 2014 roku. Panowie kompleksowo wykańczali mieszkanie deweloperskie (szpachlowanie, panele, płytki w kuchni i łazience, elektryka, hydraulika). Jestem bardzo zadowolona ze współpracy. Jestem kobietą i na remontach zupełnie się nie znam, więc Panowie doradzali w wielu kwestiach, pomagali podejmować decyzje. Od początku dali mi poczucie pewności, że są prawdziwymi fachowcami. Pracowali sumiennie i rzetelnie i co dla mnie bardzo ważne - czysto. Wywiązali się z ustalonego wcześniej terminu. Nie było żadnych ukrytych kosztów, wszystko zgodnie z umową. Jestem na tyle zadowolona, że polecam firmę Remonto moim znajomym."

 • Potwierdzona przez Remontuj.pl

  "Ekipa RemontO wykonywała u nas prace wykończeniowe mieszkania 75 m2 w stanie deweloperski w grudniu 2014 i styczniu 2015. Zlecenie obejmowało kompleksowy remont: przeróbki instalacji elektrycznej, montaż sufitu podwieszanego z podświetleniem, szpachlowanie i malowanie ścian, układanie glazury oraz paneli, montaż listew przypodłogowych, montaż drzwi wewnętrznych wraz z ościeżnicami i całkowite wykończenie łazienki. Projekt łazienki przygotowany przez moją żonę wydał mi się nie lada wyzwaniem, efekt przeszedł jednak nasze najśmielsze oczekiwania, ekipa spisała się na medal. Należy podkreślić przede wszystkim, że firma RemontO posiada bardzo konkurencyjne ceny, a przy tym jakość wykonanej usługi jest z najwyższej półki. Kontakt z panami przebiegał bez zastrzeżeń, umowa została sporządzona ze szczegółowym planem prac i wyceną. Każdą zmianę, bądź dodatkowe prace panowie przyjmowali bez typowej dla branży maniery - pełna kultura i doskonałe poczucie humoru. Dzieki wielu trafnym sugestiom mieszkanie wygląda perfekcyjnie. Naprawdę jestem mile zaskoczony i z pewnością, gdy tylko nadarzy się okazja skorzystam z fachowej pomocy ekipy RemontO. Jeszcze raz dziękuję za dobrą robotę i szczerze polecam wszystkim taką Ekipę!"

 • Potwierdzona przez Remontuj.pl

  "Firma REMONTO wykonywała u nas remont w maju 2014. Mieszkanie w stanie deweloperskim o pow. 69 m2 w którym był wykonywany pełen zakres prac(zmiany w instalacji elektrycznej oraz hydraulicznej, położenie gładzi, montaż sufitu podwieszonego oraz ścianek działowych, malowanie, położenie paneli oraz urządzenie łazienki) zostało wykończone na wysokim poziomie. Mimo że w trakcie prac zmienialiśmy koncepcję, co spowodowało wydłużenie prac, panowie nie robili żadnych problemów. Po skończonych pracach mieszkanie zastaliśmy czyste i gotowe do zamieszkania. Ponadto miła i sympatyczna atmosfera w trakcie prac, doradztwo, profesjonalizm. Z całą pewnością mogę polecić firmę Remonto, naprawdę warto. Z podziękowaniami Agata i Marek"

 • Potwierdzona przez Remontuj.pl

  "Witam Panowie z firmy Remonto wykańczali u mnie w kwietniu 2014 r. mieszkanie deweloperskie o pow. 56m2. Do zakresu prac należało: położenie gładzi, montaż sufitu podwieszonego, malowanie, położenie paneli oraz kompleksowe urządzenie łazienki. Prace zostały wykonane rzetelnie i nawet przed umownym terminem. Cały remont trwał 3 tygodnie. Po zakończeniu prac mieszkanie zostało posprzątane. Z czystym sumieniem mogę innym polecić tę firmę do prac remontowych."

 • Potwierdzona przez Remontuj.pl

  "Firma RemontO bardzo profesjonalnie podeszła do remontu mieszkania. Kosztorys i terminarz został ustalony, a zakres prac określony szczegółowo. W trakcie realizacji zadania panowie wykazali się fachowością, solidnością i sumiennością oraz bardzo starannym wykonaniem wszystkich zleconych zadań. Remont mieszkania został wykonany przed terminem. Mieszkanie zostało oddane pod zamieszkanie czyli czysto, starannie i pięknie wykończone. Z pełnym przekonaniem polecam firmę RemontO, jako realizatora remontów, renowacji mieszkań i domów. Jestem bardzo zadowolony z wykonania usługi przez firmę."

 • Potwierdzona przez Remontuj.pl

  "Szybko, miło, profesjonalnie!!! Polecam!!! Bezproblemowa Firma, godna uwagi i polecenia!!! Praca świetnie wykonana, bardzo szybko i czysto. Miła i symaptyczna komunikacja, żadnych problemów podczas omawiana szczegółów zadania. POLECAM !!!"

 • Potwierdzona przez Remontuj.pl

  "Chcę bardzo podziękować za remont w moim mieszkaniu. To było całościowe wykańczanie mieszkania, oddanego w stanie deweloperskim. Remont był w listopadzie, Panowie doskonale się sprawili. Jestem bardzo zadowolona z Ich pracy, są solidni, pomocni i co ważne bardzo uczciwi. Prace przeprowadzili sprawnie, zgodnie z umówionym terminem i kosztem. Całą pracę oceniam bardzo wysoko a co ważne, tak, z czystym sumienie mogę polecić Panów."

 • Potwierdzona przez Remontuj.pl

  "Niedawno zakonczył sie remont mojego mieszkania. Prowadzone prace remontowe obejmowały cały zakres prac od układania glazury, paneli instalacji wodnokanalizacyjnej i elektrycznej, malowanie, szpachlowanie itp. Prace wykonano bardzo profesjonalnie i dokładnie i w terminie. Nie mozna niczego zarzucić. Bardzo rzetelna firma i mozna z pewnościa polecić każdemu. Fachowo wykonane prace, doradzto w trakcie wykonia porządek w czasie i po remoncie. Naprawde duze uznanie. "

 • Potwierdzona przez Remontuj.pl

  "Z wielką przyjemnością rekomendujemy firmę RemontO jako solidną, wiarygodną, uczciwą i w pełni przygotowaną do wszelkich zadań remontowo-wykończeniowych. W trakcie ok. 8-miu tygodni, na przełomie lipca i sierpnia 2013 r., wykonany został remont mieszkania w bloku (73 m2), który obejmował: demontaż boazerii oraz futryn drzwiowych, zrywanie tapet i kasetonów, uzupełnianie ubytków tynkiem, szpachlowanie i gruntowanie ścian, układanie paneli oraz glazury ściennej i podłogowej, prace elektryczne i hydrauliczne, montaż armatury łazienkowej. Ekipa wykazała się doświadczeniem, sumiennością, wysoką starannością, zdolnościami organizacyjnymi i pełnym profesjonalizmem w realizowaniu zleconych zadań, co w konsekwencji zagwarantowało wysoki poziom wykonanych usług w ustalonym terminie i zgodnie ze sztuką budowlaną. Z wyrazami uznania dla Krzysztofa i Marcina – Marysia i Jacek"

 • Potwierdzona przez Remontuj.pl

  "Budując mój interes miałem styczność z wieloma firmami budowlanymi, ale nie spotkałem jeszcze tak bezproblemowej brygady - wszystko na czas wykonane - bardzo solidnie. Firmę Remonto polecam bo naprawdę warto skorzystać z ich usług"

 • Potwierdzona przez Remontuj.pl

  " Prace wykonywane w na przełomie lutego i marca 2012.Współpraca zgodnie z z ustaleniami, praca wykonana bez żadnych komplikacji , mili i rzetelni pracownicy. Z czystym sumieniem mogę polecić tą osobę."

 • Potwierdzona przez Remontuj.pl

  "Zespół "Remonto" prowadził dla mnie w 2012 r. przez 3 miesiace remont kapitalny obejmujacy dość duży zakres prac. Montaż sufitów, podłóg, remont ścian, łazienki, prace malarskie, glazurnicze, drobne prace instalacyjne. Jestem zadowolony z dotychczasowej współpracy, kontaktowości i solidności Panów z "Remonto" oraz sympatycznej, życzliwej atmosfery jaka tej współpracy towarzyszyła. Z pełnym przekonaniem polecam tę firmę."

Pytania i odpowiedzi

 • Wymień kilka ostatnio wykonanych zleceń.

  Na wakacje 2012r remontowałem świetnie zaprojektowany dom z wieżyczką z lat 70tych. Zlecenie było od bardzo fajnych, sympatycznych klientów - każdemu wykonawcy życzę aby na takich trafiał. Przestrzenny salon z kominkiem na środku, wymagał gruntownej przemiany więc na pierwszy etap robót była lekka demolka tego co zbędne, etapem kolejnym było podwieszenie sufitu płytami gk, szpachlowanie, osadzanie aluminiowych narożników,malowanie i wreszcie piękna podłoga z deski barlineckiej. Niby nic wielkiego, ale efekt naszej pracy był bardzo zadowalający. Kominek został obłożony cegiełkami i dekorem w stylu retro. Łazienka iście królewska- mimo że bardzo mała to zajęła nam sporo czasu (kiedyś nie używali chyba poziomic i kątowników- wszystko trzeba było prostować) duże płytki 30x60 emitujące trawertyn a do tego wąska fuga, nadały temu pomieszczeniu trochę ciepła i rzadko spotykanego w tych czasach stylu. Bardzo miło wspominam to zlecenie.
  Innym zleceniem było mieszkanie w stanie deweloperskim. 50 m2 . Pokój z aneksem kuchennym został przez klienta zaprojektowany tak że jedna ściana została zabudowana tak żeby w tą zabudowę weszły meble, piekarniki, mikrofala i lodówka. Wszystko musiało się zgrywać z dokładnością do 2 mm- przyznać muszę że nie było to łatwe, ale udało się. Podwieszany sufit o szer 50cm służył do zamocowania halogenów które oświetlały ścianę imitującą kamień - niesamowity klimat. Na środku tej ściany klient zażyczył sobie kominek TV z płyt gk. Cała reszta to standardowo-szpachlowanie, malowanie i panele. A zapomniał bym o łazience. Płytki imitujące drewno w dwóch kontrastujących kolorach zostały położone wg autorskiego projektu klienta- sam byłem pod wrażeniem jak fajnie to wszystko wyszło.
  Innym razem poproszony zostałem o położenie płytek na schodach , a także o remont całej klatki schodowej w 4 piętrowym bloku. Niewdzięczna to praca muszę przyznać, bo na klatkach schodowych z lat 60tych jest pełno rurek, i kabli w korytkach, które bardzo utrudniają pracę (zwłaszcza szpachlowanie). Zlecenie zostało wykonane w terminie i odebrane przez wspólnotę bez uwag.
  Klatka schodowa w nowo wybudowanym bloku to także niezła zaprawa dla niejednego wykonawcy, bo jak tu układać płytki na biegach kiedy budowlańcy chodzą tam i z powrotem - jedynym sposobem na taką sytuację było zrobić to etapami- połowę schodów a po jej wyschnięciu drugą połowę, natomiast spoczniki musiałem robić tak aby było gdzie na nich postawić nogę dopóki klej pod płytkami nie wysechł. Duże budowy nie są przyjaznym środowiskiem dla człowieka który wzrokiem sięga dalej niż pilot TV.
  W moim doświadczeniu zawodowym w ostatnim okresie zdarzyło się kilkanaście balkonów- tzn kładliśmy na nich płytki. Nic szczególnego.
  Pewna rodzina chciała po powrocie z wakacji zastać swoje mieszkanie w zupełnie innym stanie- niesamowite doświadczenie, ponieważ ci ludzie mnie nie znali osobiście(jedynie z polecenia) i zaufali mi na tyle że zostawili klucze od swojego mieszkania z całym swoim dobytkiem, powiedzieli czego oczekują i zapytali czy się podejmę takiego zadania i jaka będzie cena. Chodziło o odświeżenie ścian w sypialni, zmianę elektryki z aluminium na miedź, w salonie, przedpokoju i kuchni, obniżenie sufitów w tych trzech pomieszczeniach, położenie tynku dekoracyjnego w przedpokoju i na kominku, poszpachlowanie i pomalowanie. Nie było by w tym wszystkim nic dziwnego gdyby nie fakt że ten cały remont trzeba wykonać w 7dni. Mimo obaw związanych z tak krótkim terminem zaproponowaliśmy cenę i wzięliśmy się do pracy. Trzeba było skompletować ekipę i rozdzielić robotę. To był najbardziej pracowity tydzień tego roku, ale efekt naszej pracy, dał nam nie tylko satysfakcję finansową, ale także ogromne zadowolenie, a nawet poczucie dumy i spełnienia. Właściciele byli pod naprawdę wielkim wrażeniem kiedy wrócili do zupełnie Nowego, wysprzątanego mieszkania. Oprócz wynagrodzenia na, które byliśmy umówieni dostaliśmy wielkie podziękowania a na koniec okazało się że ich zaufanie wynikało z tego że są bardzo wierzącymi chrześcijanami.
  Jednym z ciekawszych zleceń ostatnich miesięcy było układanie paneli podłogowych w dwóch domach. Nie zdarza się to często - natrafiliśmy na dewelopera, który się okazał bardzo sympatycznym i uczciwym człowiekiem. Nie pamiętam dokładnie ile było tam metrów, ale dokładnie pamiętam że termin był znów bardzo krótki i trzeba było spiąć się żeby oddać robotę na czas. Tym razem też oprócz satysfakcji finansowej była inna- te domy były przygotowywane dla dzieci z pogotowia opiekuńczego tak więc radość mimo zmęczenia jest wielka gdy się wie że się robi coś pożytecznego dla innych.

 • Co najbardziej lubisz w swojej pracy?

  W swojej pracy lubię szybko zachodzące zmiany- szczególnie to widać przy kładzeniu płyt gk i przy malowaniu dużych powierzchni. Ale jeszcze większą radość sprawia mi kiedy widzę że mój klient jest zadowolony, oczywiście chojne wynagrodzenie też lubię. Lubię kiedy wszystko idzie sprawnie szybko bez stresu. Lubie patrzeć na efekt końcowy kładzenia kafelek w łazience,

 • Co poradziłbyś osobie szukającej osoby o Twoich umiejętnościach?

  Osobie, która szukała by osoby o moich umiejętnościach radził bym nie żałować finansów na dobry materiał bo ze złej mąki nawet najlepszy piekarz dobrego chleba nie upiecze, a druga moja rada to że nie warto oszczędzać i brać żulika z pod sklepu po którym i tak trzeba będzie poprawiać- lepiej wydać trochę więcej i mieć dobrego fachowca i dobrze zrobioną robotę

 • Jeśli byłbyś(byłabyś) klientem, to co chciałbyś (chciałabyś) wiedzieć o Twojej profesji?

  Gdybym był klientem to chciał bym wiedzieć jakie doświadczenie ma wykonawca któremu chcę zlecić pracę, ile lat wykonuje swój zawód, jakie materiały poleca, ile kasuje za daną usługę

 • Jakie pytania powinien zadać klient, aby znaleźć odpowiednią osobę z Twojej profesji?

  jak długo wykonawca pracuje w danej profesji, jakie ma doświadczenie, jak się ceni- jakie jest jego wynagrodzenie za daną usługę, w jakim terminie jest w stanie wykonać daną usługę

 • Co powinien przemyśleć klient zanim zatrudni osobę o Twojej profesji?

  Klient powinien mieć na uwadze ceny,oraz jakośc wykonywanych prac.powinien również wziąsc pod uwage opinie innych klientów u których był wykonywany remont

 • Czym wyróżniają się Twoje usługi na tle usług świadczonych przez inne osoby?

  Moje usługi wyróżniaja sie przede wszystkim tym,iż zawsze staram sie swoje prace wykonać terminowo.Jestem równoczesnie profesjonalny i rzetelny nie naciągam klientów na zbędne koszty

 • Jakie pytania klienci zadają Ci najczęściej? Co odpowiadasz?

  ile kosztuje szpachlowanie- odpowiadam że ja robię to w cenie 13 zł za m2
  ile kosztuje malowanie - mówię około 8 zł
  ile kosztuje kładzenie kafelek- od 50zł w górę
  czy potrafię zamontować okno i drzwi- tak , wykonuję takie usługi
  jak długo trwa wykonywana przeze mnie usługa- to zależy co jest do zrobienia
  kiedy mogę zacząć

 • Czy masz ulubioną historię z wykonywanej pracy? Jeśli tak - opisz.

  Pewna rodzina chciała po powrocie z wakacji zastać swoje mieszkanie w zupełnie innym stanie- niesamowite doświadczenie, ponieważ ci ludzie mnie nie znali osobiście(jedynie z polecenia) i zaufali mi na tyle że zostawili klucze od swojego mieszkania z całym swoim dobytkiem, powiedzieli czego oczekują i zapytali czy się podejmę takiego zadania i jaka będzie cena. Chodziło o odświeżenie ścian w sypialni, zmianę elektryki z aluminium na miedź, w salonie, przedpokoju i kuchni, obniżenie sufitów w tych trzech pomieszczeniach, położenie tynku dekoracyjnego w przedpokoju i na kominku, poszpachlowanie i pomalowanie. Nie było by w tym wszystkim nic dziwnego gdyby nie fakt że ten cały remont trzeba wykonać w 7dni. Mimo obaw związanych z tak krótkim terminem zaproponowaliśmy cenę i wzięliśmy się do pracy. Trzeba było skompletować ekipę i rozdzielić robotę. To był najbardziej pracowity tydzień tego roku, ale efekt naszej pracy, dał nam nie tylko satysfakcję finansową, ale także ogromne zadowolenie, a nawet poczucie dumy i spełnienia. Właściciele byli pod naprawdę wielkim wrażeniem kiedy wrócili do zupełnie Nowego, wysprzątanego mieszkania. Oprócz wynagrodzenia na, które byliśmy umówieni dostaliśmy wielkie podziękowania a na koniec okazało się że ich zaufanie wynikało z tego że są bardzo wierzącymi chrześcijanami.

 • Co chciałbyś aby klienci wiedzieli o Twojej profesji?

  Przede wszystkim chciał bym aby wiedzieli że prace wykończeniowe to często "dłubanina" która długo niekiedy trwa i że nie warto pospieszać wykonawcy jeśli nie ma takiej potrzeby i konieczności.

 • W jaki sposób zdecydowałeś(aś) się podjąć pracę w swojej profesji?

  prace w swojej profesji zdecydowałem sie podjąc na podstawie swoich umiejetnosci,oraz tego ze czuje sie dobrze w tym co robie i to chyba najważniejsze

 • Opowiedz o ostatnio wykonywanym zleceniu, z którego jesteś najbardziej dumny(dumna).

  Niesamowitym doświadczeniem w ostatnim czasie był remont starego poniemieckiego domu na wsi. Przed remontem sufit był cały spękany, farba odchodziła, tynk się sypał - gdzie nie gdzie widać było trzcinę na suficie. Zastosowaliśmy siatkę elewacyjną, która związała nam wszystko tak że przez następnych 500 lat nie będzie żadnego pęknięcia.Na to poszła oczywiście gładź i dobra farba. Z dwóch pokoi zrobiliśmy jeden wielki salon (37m2) w którym część sufitu była obniżona. Halogeny zamontowane w obniżonej części sufitu oświetlały część jadalną, w której klient zaplanował postawić duży stół z krzesłami. W kuchni zamontowaliśmy wielkie okno, z widokiem na sad. Ściany wzmocnione tynkiem gipsowym, wygładzone i pomalowane na dwa różne kolory, na których odbiliśmy dekoracyjne wzory z gipsu - lekko wystające z gładkiej ściany kwiaty (gipsowa płaskorzeźba) bardzo fajnie zaczęły podkreślać wiejski klimat, który klient chciał za wszelką cenę osiągnąć. Przyznam że całkiem fajnie to wyglądało. Zamiast typowego fartucha między szafkami kuchennymi, jaki najczęściej robimy z płytek - tu zastosowaliśmy strukturę z tynku dekoracyjnego, mieliśmy obawę czy jest to funkcjonalne rozwiązanie przy płycie indukcyjnej gdzie się gotuje, ale klient stanowczo postawił na swoim. Pytaliśmy klienta czy jego pomysł się sprawdził i czy jest zadowolony ze struktury w kuchni kilka miesięcy po skończonym remoncie, i z zaskoczeniem przyjęliśmy informację, że jego żonka nie narzeka, a on jest bardzo zadowolony. Na podłodze w kuchni i łazience (z ogrzewaniem podłogowym) położyliśmy wielkie płytki 60x60 z wąską fugą. 0,5mm. Dość nietypowym rozwiązaniem było wpuszczenie narożnej wanny w podłogę - wanna z podłogi wystawała zaledwie 30 cm- (standardowo wejście do wanny jest na wys ok 60cm) . Syfon oraz rewizja znajdowała się w tym przypadku w suficie piwnicy. Płytki 30x60 imitujące egzotyczne drewno w dwóch kontrastujących kolorach ożywiły wnętrze łazienki, toaleta oczywiście zabudowana, okno powiększone.

 • Napisz czy, i w jaki sposób się kształcisz, aby jeszcze lepiej wykonywać swoją profesję.

  Nie wiem czy można nazwać to kształceniem się - chyba trochę tak- jeśli mam jakieś wątpliwości np jak wykonać powierzone mi zlecenie szukam rozwiązań i internecie, w którym wszystko można znaleźć. Często kupuję czasopisma związane z szeroko rozumianym budownictwem (takie hobby) Jeśli mam możliwość to korzystam z darmowych kursów. Ostatnio np zdobyłem uprawnienia spawalnicze choć rzadko przydają się w mojej profesji, wcześniej uprawnienia elektryczne, także technolog robót wykończeniowych. Cały czas zdobywam i podnoszę swoje kwalifikacje jeśli to morzliwe.

 • Opisz ostatnio wykonywany projekt / usługę. Czego dotyczył? Ile kosztował? Jak wiele czasu mu poświęciłeś (poświęciłaś)?

  Ostatnio znajomy poprosił nas o pomoc - wziął kilka klatek schodowych do remontu, ale miał za mało ludzi żeby skończyć na czas. Dogadaliśmy się co do ceny i zaczęliśmy pracę . Zakres prac obejmował zdarcie starej powłoki malarskiej, uzupełnienie ubytków tynku, położenie szpachlu, pomalowanie, a zamiast lamperii położenie mozaiki (tynk żywiczny). Całość zlecenia wykonana była w ciągu 2 tygodni, koszt usługi wynosił ok 6400zł.

 • Jeśli cennik Twoich usług jest skomplikowany, opisz go tutaj.

  Wykonanie gładzi gipsowych 2 przetarcia

  15,00 zł / m2

  Montaż ścianek działowych z płyt k.g - z wygłuszeniem wełną mineralną

  38,00 zł / m2

  Montaż płyt gipsowych na klej

  20,00 zł / m2

  Dociepalanie poddasza(wełna+folia)+płyta kg na stelaż

  40,00 zł / m2

  Zabudowy z płyt K.G.

  70,00 zł / mb.

  Montaż narożników aluminiowych bez materiału

  6,00 zł / mb.

  Montaż sztukaterii

  10,00 zł / mb.

  Montaż sufitów podwieszanych na stelażu bez materiału

  40,00 zł / m2

  Montaż sufitów podwieszaneych,(wielopoziomowe)

  90,00 zł / m2

  Zabudowy nietypowe z kształtowników metalowych i płyt,miejscowe obniżenia sufitów,obudowy rur,pułki o zarysach prostolinijnych

  50,00 zł /m2

  Zabudowy nietypowe z kształtowników metalowych i płyt,miejscowe obniżenia sufitów,obudowy rur,pułki o zarysach elementami łukowymi

  60,00 zł /m2

  Wszpachlowanie siatki zbrojącej na pęknięciach i zarysowaniach

  5,00 zł /mb.

  Szpachlowanie łączeń płyt k.g.

  4,00 zł /m

  Montaż kasetonów typ. Amstrong, Termathex 47

  65,00 zł /m2.

  Rozładunek płyt k-g,i ich wnoszenie zależnie od utrudnień do budynku

  2,00 zł /szt.
  PRACE MALARSKIE  Malowanie (dwukrotne) farbami emulsyjnymi(Biała-kolor)

  8,00 zł / m2

  Malowanie farbą na biało grzejników do wysokości 60cm,1 żeberko

  4,00 zł / żebro

  Malowanie okien skrzynkowych

  Do uzg.

  Malowanie drzwi (bez szyb)

  30,00 zł / m2

  Malowanie elewacji (bez rusztowania)

  8,00 zł / m2

  Malowanie rur wod-kan, lub c.o. na biało

  6,00 zł /mb.

  Gruntowanie

  1,20 zł / m2

  Skrobanie i mycie ścian z farby klejowej, pod malowanie

  3,00 zł / m2

  Lakierowanie (farby olejne)

  10,00 zł / m2

  Przygotowanie powierzchni do prac mal-tap

  4,00 zł / m2

  Zrywanie starych tapet

  Do uzg 2,50 zł / m2

  Malowanie balustrad lub poręczy balkonowych

  35,00 zł /m2

  Malowanie okien zespolonych

  60,00 zł /m2

  Zabezpieczenie folią lub wystawienie do pomieszczeń sąsiednich mebli znajdujących się w pomieszczeniu malowanym,(nakład na m2 podłogi) z kosztem folii i taśmy

  3,00 zł /m2

  Malowanie otworów okiennych i drzwiowych

  35,00 zł /m2

  Opalanie starej powłoki malarskiej na powierzchniach drewnianych (prostych)

  23,00 zł /m2  GLAZURA  Kafelkowanie (zależnie od wielkości)

  40,00-70,00 zł/m2

  Kafelkowanie płytki (10x10)

  50,00 zł /m2

  Kafelkowanie parapetów inne-nietypowe

  80,00zł /mb.

  Glazura i terakota w caro

  40,00 zł /m2

  Montaż cokołów ciętych

  7,00 zł /mb.

  Montaż cokołów gotowych

  6,00 zł /mb.

  Skucie fliz

  12,00 zł /m2

  Skucie starej glazury

  12,00 zł /m2

  Wyrównanie podłoża pod flizy

  15,00 zł /m2

  Ułożenie gresu

  50,00 zł /m2

  Ułożenie fliz na schodach

  70,00 zł /m2

  Wykonanie półki wraz z wykafelkowaniem (do uzg)

  90,00 zł /mb.

  Wyrównanie podłoża do 3cm pod układanie glazury

  15,00-20,00 zł /m2

  Wiercenie otworów w glazurze do średnicy 12mm, (kołki rozporowe)

  6,00 zł /szt.

  Rekonstruowanie ścian pod glazurę za pomocą zapraw tynkarskich.
  Lub płyt gipsowych, bez konieczności stosowania profili

  25,00 / m2

  Ułożenie dekorów

  8,00 zł /mb.

  Zamocowanie plastikowych narożnych listew do glazury lub terakoty bez materiału

  6,00 zł /mb.

  Wstawienie szlaczka ozdobnego lub wałeczka

  5,00 zł /mb.

  Wstawienie zamknięcia rewizyjnego na magnesach

  45,00 zł /kpl

  Półeczki,występy,ościeża

  90,00 zł /m2

  Montaż geberitu wraz z zabudową k.g.

  250,00 zł /kpl

  Wyszlifowanie krawędzi płytek na narożniku zewn.

  50,00 zł /mb.  BIAŁY MONTAŻ  Obudowa wanny klasycznej

  100,00 zł/szt.

  Obudowa brodzika

  120,00 zł/szt.

  Obudowa wanny półokrągłej

  200,00 zł/szt.

  Montaż kratek wentylacyjnych

  20,00 zł /szt.

  Montaż drzwi rewizyjnych

  30,00 zł /szt.

  Montaż umywalki

  50,00 zł /szt.

  Montaż muszli klozetowej

  50,00 zł /szt.

  Montaż baterii łaz-kuch

  25,00 zł /szt.

  Montaż panelu prysznicowego

  50,00 zł /szt.

  Montaż brodzika wraz z kabiną

  200,00 zł /szt.

  Demontaż grzejnika (c.o.)

  40,00 zł /szt.

  Zawieszenie grzejnika (c.o.)

  60,00 zł /szt.

  Montaż geberitu wraz z wkuciem w ścianę

  350,00 zł /pkt.

  podłączenie wanny z obudową

  200,00 zł /pkt.

  Pułeczki,występy,ościeża

  70,00 zł /m2

  Montaż geberitu wraz z zabudową k.g.

  300,00 zł /kpl  PRACE ELEKTRYCZNE  Montaż wentylatorów

  60,00 zł. / szt

  Montaż wyłaczników

  6,00 zł. / szt

  Montaz ogrzewaczy przepływowych

  50,00 zł. / szt

  Montaz gniazd elektrycznych-antenowych-telefonicznych

  6,00 zł. / szt

  Montaz domofonu

  25,00 zł. / szt

  Wykucie bruzdy pod kabel (cegła)

  10,00 zł /mb.

  Wykucie bruzdy pod kabel (beton)

  15,00 zł /mb.

  Wykucie gniazda pod puszkę (beton)

  15,00 zł szt.

  Wykucie gniazda po puszkę (cegła)

  12,00 zł /szt.

  wykonanie bruzd w tynku i ich zatarcie

  13,00 zł /mb.  STOLARKA  Montaż drzwi wewnętrznych

  200,00 zł / szt.

  Montaż drzwi zewnętrznych

  250,00 zł / szt.

  Skuwanie tynku

  10,00-15,00 zł /m2

  Obróbka otworów okiennych

  22,00 zł / mb.

  Ościeżnica ( demontaż-montaż )

  100 zł / szt.

  Montaż parapetów wewnętrznych

  45,00 zł / mb.

  Wylewki samopoziomujące

  17,00 zł / m2

  Wylewki tradycyjne do 1 cmm

  20,00 zł / m2

  Montaż okien

  35,00 zł / mb.

  Montaż futryn drewnianych

  60,00 zł /szt.

  Wyburzanie ścian z cegły do gr.20cm

  90,00 -120 zł /m2

  Uzupełnienie pasów tynków po wyburzonych ścianach i otworach szer.20cm gotową zaprawą tynkarską z

  20,00 zł /mb.

  Obróbka otworów drzwiowych i okiennych gotową zaprawą tynkarską

  35,00 zł /mb.

  Uzupełnianie tynków

  20,00 zł /m2

  Skuwanie starego tynku lub płytek z wyniesieniem bez kontenera

  20,00 zł /m2  PRACE WYKOŃCZENIOWE  Położnie wykładziny dywanowej (bez kleju)

  10,00 zł. / m2

  Położenie wykładziny dywanowej (z klejem)

  13,00 zł. / m2

  Listwy wykończeniowe ościeżnic (montaż)

  50,00 zł. / szt.

  Listwy wykończeniowe podsufitowe (montaż)

  5,00 zł. / mb.

  Listwy wykończeniowe przypodłogowe (montaż)

  6,00 zł. / mb.

  Montaż paneli podłogowych

  13,00 zł. / m2

  Montaż paneli ściennych

  20,00 zł. / m2

  Zrywanie płytek PCV

  4,00 zł. / m2

  Układanie deski typu barlinek

  20,00 zł. / m2

  Podcinanie drzwi

  10,00 zł. / szt.

  Montaż progów

  10,00 zł. / szt.

  Zrywanie starych wykładzin

  5,00 zł. / m2

  Ściąganie parkietu starego

  7,00 zł /.m2

  Obsadzanie parapetów na piankę z reperacjami

  75,00 zł /mb.

  Wykonanie rusztu z listew i montaz boazerii z drewna (ściana)

  25,00 zł /m2

  Wykonanie rusztu z listew i montaz boazerii z drewna (sufit)

  32,00 zł /m2

  Szlifowanie boazerii+lakierowanie (1 krotne)

  6,00 zł /m2

  Położenie wykładziny typ (PCV)

  15,00 zł /m2

  Montaż cokołów z docieńciem i przyklejenia paska wykładziny

  8,00 zł /mb

  Montaż podłogi z płyty osb

  48,00 zł /m2

  Konstrukcja stropu+płyta osb

  120,00 zł /m2

  Montaż podłogi deska

  65,00 zł /m2  INNE PRACE  Wymiana gniazd lub wyłączników wraz z kosztem materiałów bez przeróbek instalacji i puszek.

  30,00 zł.szt

  Wymiana żyrandoli, kinkietów lub innych punktów świetlnych bez przerabiania instalacji i nawiercania otworów pod kołki rozporowe, (osprzęt klienta).

  25,00 zł.szt

  Wymiana klamek i szyldów okiennych lub drzwiowych, bez konieczności rozwiercania drzwi, przerabiania zamków lub dłutowania wcięć na powyższe.Bez kosztów w/w okuć i ich transportu

  28,00 zł.szt

  Wymiana lub montaz karniszy (osprzet klienta).

  25,00 zł /szt

  Montaż dodatków łazienkowych np. wieszak na ręczniki mydelniczka.

  25,00 zł /szt

  Montaż luster i suszarek łazienkowych

  35,00 zł /szt

  Montaż rewizji z kosztem zakupu.

  55,00 zł /szt

  Wieszanie obrazów,lub pułek,inne.

  10,00 zł /szt

  Układanie kasetonów

  15,00 zł /m2

  Wykonanie izolacji ( folia w płynie )

  6,00 zł /m2

  Wykonanie izolacji (przeciw wodna - bitumiczna)

  11,00 zł /m2

  Silikonowanie

  5,00 zł /mb.
 • Jeśli miałbyś (miałabyś) doradzić osobie chcącej wykonywać Twoją profesję, co byś doradził (doradziła)?

  Osobie która chciałaby wykonywać moją profesję, doradziłbym przede wszystkim żeby sporządzał z klientem umowę przed rozpoczęciem pracy. Umowę która daje bezpieczeństwo obydwu stronom, w której będą zawarte szczegółowo: zakres i ceny wykonywanych prac, termin rozpoczęcia i zakończenia, termin zapłaty za wykonaną usługę. Zdarza się że podczas remontu pojawiają się nieprzewidziane prace- w takich przypadkach warto porozmawiać z klientem i ewentualnie sporządzić aneks do umowy. Używaj dobrego, sprawdzonego przez siebie szpachlu, niektóre mają tendencję do rozwarstwiania się - przykra to niespodzianka podczas szlifowania. Malując farbą lateksową warto od razu po malowaniu zdjąć taśmę bo po zaschnięciu farba zamienia się w gumę i bardzo się szczępi . Bądź miły dla klienta, staraj się o dobrą atmosferę mimo wszystko.

 • Jaka jest Twoja najmocniejsza strona?

  Myślę że naszą najmocniejszą stroną jest uczciwość - jest to coraz rzadziej spotykana cecha w dzisiejszym świecie, można by powiedzieć że ginąca. Nie raz spotkałem się z byle jakim wykonaniem usługi, pozostawieniem ogólnego bałaganu i narzekaniem na klienta. Umówiliśmy się z ekipą że stawiamy na dokładność, że mimo bałaganu jaki wciąż nam towarzyszy, zawsze zostawiamy na koniec porządek(nawet jeśli nikt nas o to nie prosi), narzekanie na klienta jest częstym nawykiem u kolegów z naszej branży - staramy się najpierw zrozumieć oczekiwania klienta a potem na spokojnie o tym rozmawiać, a nie jak to bywa gadać za plecami. Z drugiej jednak strony zdarzają się też tacy klienci, którzy próbują nas wykorzystać wybiegając poza wcześniej ustaloną przez nas umowę, dla tego podstawą u nas jest sporządzenie na samym początku takiej umowy, która zadowoli obydwie strony - czyli zakres prac, termin wykonania, płatności i t p. Na szczęście są to sporadyczne przypadki. Uczciwość - tak to nasza najmocniejsza strona.

 • Jaką umiejętność obecnie chciałbyś (chciałabyś) udoskonalić?

  Jako że do końca życia uczymy się wciąż czegoś nowego lub udoskonalamy to co już po trochu umiemy - ja chciałbym podszkolić się w robieniu półeczek łazienkowych. Wszelkie takie nietypowe prace glazurnicze kojarzą mi się z jubilerem - cierpliwość, precyzja i zaangażowanie .

 • Napisz własne pytanie i odpowiedz na nie.

  Jak dużo czasu zajmuje wykończenie mieszkania w stanie developerskim o powierzchni 50m2 (2 pokoje , kuchnia, łazienka, przedpokój)
  Odp: Wszystko zależy co jest do zrobienia , ale jeśli chodzi o standardowe wykończenie czyli:szpachlowanie całości, malowanie, położenie płytek w kuchni, w łazience (bez półeczek), ułożenie paneli podłogowych zajmuje nam 3 tygodnie.

 • Napisz własne pytanie i odpowiedz na nie.

  Co każdy człowiek powinien wiedzieć o pracy- oprócz tego że zapewnić ona powinna utrzymanie siebie i swojej rodziny.
  Odp:praca jest dla człowieka, a nie człowiek dla pracy; również przedsiębiorstwo jest dla człowieka, a nie człowiek dla przedsiębiorstwa...
  ...rzeczy stają się bogactwem człowieka tylko wtedy, gdy człowiek dochodzi do nich poprzez pracę...
  JPII