DEKO-DPS s.c. - markowe sufity napinane

Sufity napinane nie mają dla nas tajemnic. Od kilkunastu lat jesteśmy autoryzowanym dystrybutorem...

Sufity napinane nie mają dla nas tajemnic. Od kilkunastu lat jesteśmy autoryzowanym dystrybutorem sufitów napinanych DPS. zainstalowaliśmy już tysiące metrów kwadratowych powłok zarówno w obiektach użyteczności publicznej, jak i mieszkaniach i domach prywatnych.

Powłoka sufitu DPS jest innowacją w stosunku do istniejących systemów sufitów podwieszanych. Jego podstawowym przeznaczeniem jest podobnie jak dotychczasowe rozwiązania; obniżanie wysokich pomieszczeń, maskowanie istniejących instalacji, izolowanie wnętrz przed zalaniem, hałasem oraz ochroni przed utratą ciepła.

Jedną z funkcji sufitów podwieszanych jest zwiększanie możliwości plastycznych i architektonicznych, poprzez wyrównywanie powierzchni stropów, maskowanie powstałych pęknięć, zacieków bądź uszkodzeń mechanicznych.
Sufit DPS wykorzystywany jako element dekoracyjny wywołuje niesamowite wrażenia i stwarza nową przestrzeń. Idealnie gładki, wykonany na wymiar pomieszczenia, odporny na odkształcenia sufit, tworzy efekt szklanej idealnie równej tafli w wybranym kolorze. Przy zastosowaniu struktury lustrzanej powłoki, dodatkowo optycznie powiększa wnętrza.
Sufit napinany pozwala szybko i czysto odmienić istniejące wnętrze, podnosząc komfort użytkowania, poprzez łatwość nadania dowolnego kształtu, wytrzymałość i brak konieczności odnawiania i malowania. Każdy z powstających sufitów posiada swój niepowtarzalny rozmiar, kolor, kształt, przez co zamawiana powłoka szyta na konkretny wymiar, jest indywidualna zgodna z zamówieniem.

Powłoka sufitu DPS jest bardzo lekka, tym samym nie obciąża istniejących stropów, nie powoduje też konieczności wzmocnienia konstrukcji dachu lub stropu w przypadku konieczności montażu sufitu. Sufit mocowany jest jedynie do konstrukcji nośnej, którą jest listwa montażowa montowana tylko do ściany. Metr kwadratowy waha się w granicach (***) kg /m2. Niska waga powoduje brak możliwości przenoszenia dodatkowych obciążeń przez rozpiętą powłokę, dlatego też montaż dodatkowych elementów typu wentylacja i oświetlenia wymaga mocowania zawiesi niezależnie utrzymujących element.
Powłokę sufitową rozpinamy na listwach mocowanych do ścian. Minimalne obniżenie od stropu wynosi 3,5 cm. Płaszczyzna powłoki przygotowana jest na wymiar do wielkości 50 m2
więcej informacji i zdjęć z realizacji znajdą Państwo na naszej stronie (***)

Mamy również własną pracownię architektury wnętrz. Zapraszamy na stronę poświęconą projektowaniu (***)

1 referencji - ocena 5/5 - ostatnia

 • Potwierdzona przez Remontuj.pl

  "Deko dps i pana Marka mogę serdecznie polecić. Pół roku temu remontowałem lokal użytkowy przeznaczony na gabinet masażu. Potrzebowałem kogoś, kto kompleksowo zajmie się ukryciem instalacji wentylacyjnej. Efekt jest rewelacyjny, klientom się bardzo podoba i wyszło niedrogo. Pan Marek przygotował profesjonalną ofertę, sprawnie zamontował sufit i był bardzo pomocny. Szczerze polecam i na pewno będę korzystał z pomocy w przyszłości"

Trwa ładowanie…

Referencje

 • Potwierdzona przez Remontuj.pl

  "Deko dps i pana Marka mogę serdecznie polecić. Pół roku temu remontowałem lokal użytkowy przeznaczony na gabinet masażu. Potrzebowałem kogoś, kto kompleksowo zajmie się ukryciem instalacji wentylacyjnej. Efekt jest rewelacyjny, klientom się bardzo podoba i wyszło niedrogo. Pan Marek przygotował profesjonalną ofertę, sprawnie zamontował sufit i był bardzo pomocny. Szczerze polecam i na pewno będę korzystał z pomocy w przyszłości"

Pytania i odpowiedzi

 • Wymień kilka ostatnio wykonanych zleceń.

  Biuro HB Reavis Warszawa, Biuro AVIVA - Warszawa Basen Sante, Muzeum Jana Pawła II w Wadowicach, Muzeum Ordynariatu Wojskowego w Warszawie, Pałac w Orębusach - SPA, Baseny Geotermalne - Hotel Bukovina w Bukowinie Tatrzańskiej, Centrum Badawcze PAN w Jabłonnie, Salon pokazowy Philips Warszawa ul. Duchnicka 2, Philips Polska - Warszawa, al. Jerozolimskie 172, Hotel Metropolis - Kraków i bardzo duzo realizacji w domach i mieszkaniach prywatnych

 • Co najbardziej lubisz w swojej pracy?

  To, że praktycznie każde zlecenie to nowe wyzwanie. nie ma dwóch takich samych realizacji. Zachwyt klienta, który po jednym dniu widzi swoje wnętrze odmienionym - bezcenne Ale najważniejsze jest, ze zadowoleni klienci wracają do nas, albo polecają nasza firmę znajomym. To jest najskuteczniejsza reklama.

 • Co poradziłbyś osobie szukającej osoby o Twoich umiejętnościach?

  Jeżeli ktoś chciałby dokonać dużej zmiany w swoim domu, sklepie, mieszkaniu, biurze, a nie chce robić generalnego i długotrwałego remontu to nasza propozycja jest właśnie dla niego. Efekt naszej pracy jest widoczny już tego samego dnia. Sufity napinane odmieniają wnętrze nie do poznania.

 • Jeśli byłbyś(byłabyś) klientem, to co chciałbyś (chciałabyś) wiedzieć o Twojej profesji?

  Najlepiej nic. Sam korzystam z usług innych fachowców i dla mnie najważniejszy jest efekt. Można oczywiście pisać, o powołaniu, o misji do tworzenia nowej rzeczywistości i tak dalej i tak dalej, ale po co? Klient ma być zadowolony z naszej pracy. I zawsze staramy się aby tak było.

 • Jakie pytania powinien zadać klient, aby znaleźć odpowiednią osobę z Twojej profesji?

  1. jak długo trwa montaż? (u nas nawet w ciągu jednego dnia)
  2. Jak długo czeka się na materiał? (do siedmiu dni, w w usługach ekspresowych nawet w ciągu doby)
  3. W razie uszkodzenia , jak szybko może wymienić sufit? (w pilnych przypadkach zdarzało nam się otrzymać zgłoszenie rano, a wieczorem był zamontowany nowy sufit)
  4. I najważniejsze pytanie: Czy sufit ma polskie certyfikaty?. Na rynku jest wielu dostawców, którzy sprzedają chińskie i rosyjskie podróbki. Są tańsze, ale nie spełniają żadnych norm pożarowych ani higienicznych. Są po prostu niebezpieczne.

 • Co powinien przemyśleć klient zanim zatrudni osobę o Twojej profesji?

  Należy zastanowić się jaka to ma być powłoka : matowa, satynowa, metaliczna, lustrzana, a może do podświetleń. Przy sufitach podświetlanych trzeba przemyśleć jaki system oświetlenia. Kiedyś były to świetlówki. Teraz stosuje się nowoczesne i energooszczędne diody led. mogą mieć barwę ciepłą zimna lub neutralna. Można tez zastosować dynamiczne oświetlenie rgb . A może gwiezdne niebo? A może formy przestrzenne?

 • Czym wyróżniają się Twoje usługi na tle usług świadczonych przez inne osoby?

  Jesteśmy autoryzowanym dystrybutorem znanej firmy Grupa DPS sp. z o. o. ( (***) ), której realizacje można znaleźć na całym świecie. W tej branży pracujemy już kilkanaście lat. Wyróżniamy się tym, że nasze powłoki mają polskie atesty i certyfikaty, co potwierdzone jest na sygnaturą na materiale. Jest wiele firm, które oferują znacznie tańsze sufity, ale wykonywane są one z z materiałów chińskich, rosyjskich, które nie maja dopuszczenia na polski rynek ze względu na niedotrzymywanie norm pożarowych i higienicznych.
  Z przykrością stwierdzamy, ze niektóre firmy przedstawiają nasze certyfikaty jako legalizujące swój produkt niewiadomego pochodzenia. Warto wtedy sprawdzić na stronie (***) czy ten wykonawca jest rzeczywiście autoryzowany.

 • Jakie pytania klienci zadają Ci najczęściej? Co odpowiadasz?

  1. Co to jest sufit napinany DPS?
  Sufit napinany DPS to odmiana sufitu podwieszanego, która pełni wiele funkcji jednocześnie a ponadto może mieć swój niepowtarzalny kształt. Sufit DPS jest bardzo lekki i jest w pełni odporny. Stosuje się go we wszystkich pomieszczeniach

  2. Z czego składa się DPS?
  Sufity DPS składają się z polimeru, którego wzór i formuła zostały specjalnie stworzone dla Grupy DPS. Każdy sufit DPS jest zamontowany na strukturze profilowej DPS. Wszystkie produkty DPS są opatentowane, bezpieczne dla środowiska i nietoksyczne.

  3. Czy sufity napinane DPS są bezpieczne?
  Sufity DPS spełniają wszelkie normy europejskie i są również dostosowane do międzynarodowych standardów bezpieczeństwa. Ponadto, sufity DPS posiadają klasyfikację ogniową B -s2, d0. Sufity napinane DPS posiadają Certyfikat Zgodności WE (CE) 1488-CPD-0106/W.

  4. Jaka jest odporność sufitów napinanych DPS?
  W przypadku zalania, sufit DPS może wytrzymać do 100 litrów lub więcej zależnie od konfiguracji i zastosowanej tekstury. Co najważniejsze, po zlikwidowaniu usterki sufit DPS wraca do swojego kształtu ponieważ sufit DPS posiada pamięć strukturalną. Sufit DPS jest również uderzenio- i wstrząso-odporny.

  5. Jak montuje się sufit napinany DPS?
  Sufit DPS jest montowany zazwyczaj kilka centymetrów od istniejącego sufitu przez uprawnionego instalatora DPS.
  Sufit DPS można zamontować na dowolnej wysokości w minimalnej odległości 2 cm od istniejącego stropu a maksymalnej - bez żadnych ograniczeń.
  Prosta instalacja jak np. sufitu w sypialni o powierzchni 25 m2 o prostym kształcie zajmie kilka godzin pracy i nie wymaga przygotowania pomieszczenia czy przemieszczenia mebli jak w przypadku innych materiałów dostępnych na rynku.

  6. Czy można czyścić sufit napinany DPS?
  W normalnych warunkach użytkowania sufit DPS nie musi być czyszczony czy pielęgnowany. Jednakże, w razie potrzeby, istnieje DPS PLAFONCLEAN – specjalna pianka do czyszczenia powłok DPS oraz specjalna ściereczka z mikrofazy. Można tez myć go dowolnym, ale nie barwiącym środkiem do mycia okien.

  7. Czy można zainstalować powłokę DPS na ścianę?
  Tak, oczywiście. Każdą powłokę DPS można zainstalować na ścianę. Można również stworzyć dowolny kształt przestrzenny.

  Dlaczego DPS jest marką przodująca na rynku?
  - dzięki jakości swoich produktów ;
  - przez świetną relację cena/jakość;
  - za swój know-how ;
  - dzięki ciągłym innowacjom ;
  - poprzez swoją profesjonalną usługę;
  - dzięki swojej elastyczności i możliwości adaptacji;

  8. Czy sufity napinane DPS posiadają własności akustyczne?
  Tak. Sufit DPS z perforacją akustyczną świetnie tłumi drgania rezonansu akustycznego, o wiele bardziej niż zwykły strop z karton gipsu czy betonu. Ponadto, produkt ten łączy estetykę i jakość dźwięku.

  9. Jaka jest żywotność sufitów napinanych DPS?
  Doświadczenie pokazuje nam, że nasze sufity zachowują wszystkie swoje właściwości techniczne i swoje piękno nawet przez wiele lat. Oferujemy na swoje sufity 10 –letnią gwarancję. Grupa DPS funkcjonuje na rynku już ponad 25 lat i są na tym świecie sufity, które mają już tyle samo lat.

  10. W jaki sposób zamówić sufit napinany DPS?
  Należy przesłać nam mailem nawet odręczny rysunek pomieszczenia gdzie ma być zainstalowany sufit. Przesyłamy wtedy wycenę. Jeśli jest satysfakcjonująca przyjeżdżamy na pomiar, podpisujemy umowę i najdalej w ciągu tygodnia instalujemy sufit

  W razie dodatkowych pytań, prosimy o kontakt. Postaramy się odpowiedzieć w jak najszybszym czasie.

 • Czy masz ulubioną historię z wykonywanej pracy? Jeśli tak - opisz.

  Kiedyś dostaliśmy wezwanie od klienta na serwis z powodu zalania sufitu. W przestrzeni miedzystropowej pękła rura i woda zebrała się na powłoce tak, że ta rozciągnęła się do tego stopnia, że balon sięgał prawie podłogi. Klient wezwał nas w celu usunięcia wody i wymiany powłoki. My jednak zaryzykowaliśmy. W punkcie gdzie powłoka ugięła się najbardziej przykleiliśmy kółeczko z pcv o śr 2 cm, zrobiliśmy w środku mały otwór przez który odprowadziliśmy grubo ponad 100 litrów wody. Sufit żałośnie zwisał. Klient był już zdecydowany na zamówienie nowej, dość kosztownej powłoki. My jednak wzięliśmy dmuchawę gazową i ogrzaliśmy wybrzuszenie. Sufit wrócił do poprzedniego kształtu, a Klientowi na pamiątkę pozostało dwu centymetrowe kółeczko na powłoce. Przykleiliśmy do niego imitację czujki alarmowej i nikt się nigdy nie domyślił, że było takie wydarzenie.
  Gdyby był to zwykły sufit podwieszany woda zalałaby całe pomieszczenie....

 • W jaki sposób zdecydowałeś(aś) się podjąć pracę w swojej profesji?

  Jako właściciel firmy architektoniczno wnętrzarskiej kilkanaście lat temu wykorzystywaliśmy w projektach technologie sufitów napinanych. Jest to dość trudna technologia. Przy realizacji projektów korzystaliśmy z podwykonawców. Jednak nie do końca byliśmy zadowoleni z ich pracy. Skontaktowaliśmy się z centralą , wykupiliśmy licencję, przeszliśmy intensywne szkolenie i rozpoczęliśmy pracę. W pierwszym roku.... same porażki, A to zły pomiar, a to pękła nam powłoka, urwał się harpun - słowem klęska. Doświadczenie przyszło z czasem. Teraz, po wielu latach sami szkolimy już pracowników, ale niemal każdy sufit to nowe wyzwanie i wciąż zdobywamy doświadczenie

 • Opowiedz o ostatnio wykonywanym zleceniu, z którego jesteś najbardziej dumny(dumna).

  Niewątpliwie do dwie sale w Muzeum św. Jana Pawła II w Wadowicach. To wspaniały projekt jednego z najlepszych zespołów wystawienniczych jakim jest Pracownia Barbary i Jarosława Kłaputów. Przy realizacji tego projektu pracowały najlepsze ekipy. Wymagania co do jakości i terminów były postawione bardzo wysoko.

 • Napisz czy, i w jaki sposób się kształcisz, aby jeszcze lepiej wykonywać swoją profesję.

  Niemal każde zlecenie to nowe wyzwanie. To swoista nauka umiejętności rozwiązywania problemów. Uczestniczymy tez w szkoleniach organizowanych przez naszą centralę w Katowicach, w targach, pokazach. W trudniejszych przypadkach zapraszamy do współpracy innych wykonawców z Grupy DPS.

 • Jeśli cennik Twoich usług jest skomplikowany, opisz go tutaj.

  W niektórych ogłoszeniach o sufitach napinanych można znaleźć informację, że sufit już za 60 czy 100 zł z m2. To mniej więcej taka sam prawda, jak bilet do Londynu za 1 zł . Ktoś widział, ktoś słyszał, ale nikt nie miał. W dodatku są to oferty wykonawców ściągających materiały ze wschodnich rynków, bez żadnych atestów i certyfikatów. Te sufity są po prostu niebezpieczne. Nieuczciwi wykonawcy potrafią podsuwać klientom nieswoje atesty.
  Nasze sufity kalkulowane są indywidualnie. Na cenę wpływa wiele zmiennych: kształt, rodzaj powłoki, rodzaj oświetlenia, ilość naroży, długości boków prostych i zaokrąglonych, osprzęt montowany w obrębie powłoki. To jest uczciwe postępowanie wobec klientów.

 • Jeśli miałbyś (miałabyś) doradzić osobie chcącej wykonywać Twoją profesję, co byś doradził (doradziła)?

  Żeby nie liczyła, że wykupi licencję, przejdzie szkolenie kupi narzędzi i od razu będzie fachowcem. Doświadczenie przychodzi z czasem. My pierwsze pieniądze zarobiliśmy po roku. Wcześniej do realizacji raczej dokładaliśmy. I przede wszystkim życzę cierpliwości i dokładności.

 • Jaka jest Twoja najmocniejsza strona?

  Terminowość i solidność. Nigdy nie zdarzyło się, żebyśmy zawiedli klienta. Nawet kosztem mniejszego zysku czy nawet straty na danej inwestycji. Potrafimy realizować nawet najbardziej wymyślne wizje architektów. Dzięki temu mamy bardzo dobrą renomę zarówno wśród klientów jak i w naszej macierzystej firmie z Katowic - Grupy DPS.
  .