ParkietGold Przemysław Szewczyk

Firma „ParkietGold” oferuje kompleksowy zakres usług, związanych z układaniem, cyklinowaniem oraz...

Firma „ParkietGold” oferuje kompleksowy zakres usług, związanych z układaniem, cyklinowaniem oraz konserwacją parkietów, desek podłogowych i schodów drewnianych.
Najważniejszą cechą i zaletą oferowanej usługi jest jej kompleksowość – od fachowego rozpoznania zakresu robót przez dokładną wycenę po wskazanie środków i sprzętu do pielęgnacji podłóg już po wykonaniu właściwej usługi. Stosowane techniki oraz technologie zapewniają najwyższą możliwą jakość, czystość oraz najkrótszy czas realizacji. Przewaga nad konkurencyjnymi przedsiębiorstwami polega przede wszystkim na zastosowaniu nowych wydajniejszych maszyn, nowoczesnych technik organizacji pracy, a także rozumieniu konieczności ciągłego rozwoju i doskonalenia pracowników w zakresie wiedzy na temat technologii i techniki wykonywania usługi dzięki uczestnictwu w licznych spotkaniach
i szkoleniach branżowych organizowanych w całym kraju. Lakiery, kleje oraz pozostałe środki chemii parkieciarskiej, wykorzystywane do realizacji usługi posiadają różnego rodzaju atesty (zgodność z normą ÖNorm C 2354, z Dyrektywą 2004/42/WE Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie ograniczeń emisji lotnych związków organicznych VOC, atesty PZH itp.)

Zdjęcia

wszystkie (8) »
Trwa ładowanie…

Pytania i odpowiedzi

 • Wymień kilka ostatnio wykonanych zleceń.

  Renowacja dębowego parkietu w Przedszkolu Publicznym Nr 61 w Szczecinie, szlifowanie parkietu przemysłowego o powierzchni 1300 m kw. w apartamentach w Berlinie, renowacja parkietu bukowego w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 54 w Szczecinie.

 • Co najbardziej lubisz w swojej pracy?

  W mojej pracy najbardziej cenię sobie różnorodność wykonywanych zleceń, których nadrzędnym celem jest odkrycie na nowo piękna nawet najbardziej zaniedbanych drewnianych podłóg. Widok odrestaurowanej podłogi cieszy mnie nie mniej niż moich klientów. Jako osoba kontaktowa i życzliwa czerpię także ogromną satysfakcję z możliwości pracy z klientami.

 • Co poradziłbyś osobie szukającej osoby o Twoich umiejętnościach?

  W zawodzie parkieciarza najważniejszą rzeczą jest umiejętność prawidłowego określenia problemu i jego rozwiązania, a także dobór materiałów. Nie zawsze opcja najtańsza jest tą najlepszą. Niezwykle istotnym z punktu widzenia klienta jest także przywiązywanie przez parkieciarza dużej wagi do szczegółów - gdy wszystko jest wykonane prawidłowo, detale nie rzucają się w oczy, jednak w przypadku błędów w sztuce są one jedynym, co dostrzega się na pierwszy rzut oka. Dlatego też jeśli odnosisz wrażenie, że firma, której zleciłeś renowację parkietu, zabiera się do zlecenia nieprofesjonalnie, nie wahaj się podziękować za współpracę już na jej pierwszym etapie i skorzystaj z usług innych fachowców.

 • Jeśli byłbyś(byłabyś) klientem, to co chciałbyś (chciałabyś) wiedzieć o Twojej profesji?

  Gdybym był klientem, poszukującym usług związanych z cyklinowaniem i układaniem podłóg w ogóle, na pewno chciałbym posiadać wiedzę na temat tego, które rozwiązania byłyby dla mnie najlepsze - czy zastosować lakier, czy też może olej? Zdecydować się na deskę podłogową czy klasyczny parkiet? W jaki sposób jak najdłużej utrzymać efekt i jakich środków do konserwacji używać, aby zapewnić jak najdłuższą trwałość podłodze? ParkietGold zapewnia kompleksowe doradztwo we wszystkich tych kwestiach i dla każdego klienta przygotowuje spersonalizowaną ofertę, spełniającą wszystkie jego oczekiwania.

 • Jakie pytania powinien zadać klient, aby znaleźć odpowiednią osobę z Twojej profesji?

  Aby znaleźć odpowiednią firmę parkieciarską należy przede wszystkim uzyskać odpowiedzi na pytania o doświadczenie na rynku, poprosić o referencje wystawione przez poprzednich klientów, obejrzeć zdjęcia z realizacji poprzednich robót. Bardzo istotną kwestią są też wolne terminy - firmy, które są zbytnio obciążone zleceniami nie są często w stanie utrzymać wysokiego poziomu jakości świadczonych usług, dlatego też czasami bardziej opłacalnym dla klienta jest uzbrojenie się w cierpliwość.

 • Co powinien przemyśleć klient zanim zatrudni osobę o Twojej profesji?

  Klient powinien przede wszystkim odpowiedzieć sobie na pytanie, czy planuje wykonać także inne prace remontowe w pomieszczeniach, w których będzie odświeżana podłoga. Warto bowiem wiedzieć, że w przypadku remontów generalnych podłogę powinno się zostawić na sam koniec, chyba, że mamy do czynienia z podłogą pokrytą farbą - wtedy najlepiej dokonać jej renowacji przed ostatnim malowaniem ścian.

 • Czym wyróżniają się Twoje usługi na tle usług świadczonych przez inne osoby?

  Usługi ParkietGold na tle innych firm parkieciarskich wyróżnia przede wszystkim kompleksowość - nie poprzestajemy na samym cyklinowaniu lub układaniu podłogi, od samego początku służymy naszym klientom fachowymi poradami w zakresie doboru metod pracy, materiałów i sposobów pielęgnacji podłóg. Wykonujemy także pomiary wilgotności podłoża przed rozpoczęciem układania parkietu - wszystko po to, by zapewnić jak najwyższą jakość usługi.

 • Jakie pytania klienci zadają Ci najczęściej? Co odpowiadasz?

  Klienci najczęściej zadają pytania, dotyczące czasu i sposobu wykonania usługi oraz działań, które należałoby podjąć, aby utrzymać efekt jak najdłużej. Typowym pytaniem, co jest zresztą zrozumiałe, jest pytanie o to, ile potrwa renowacja lub układanie podłogi - tu rolę grają różne czynniki, między innymi powierzchnia i układ pomieszczenia. Klientów martwi też często kwestia zapylenia pomieszczenia, ale mamy na to sposób - nasze maszyny są zintegrowane z odkurzaczami przemysłowymi i zapewniają maksymalną czystość przy wykonywaniu usługi. Istotną kwestią jest też wybór między lakierowaniem a olejowaniem podłogi - obie metody mają swoje zalety i wady - olej nie tworzy żadnej warstwy, a jedynie impregnuje drewno, głęboko w nie wnikając, dzięki czemu umożliwia przepływ powietrza i wilgoci w podłodze oraz zapobiega odkształceniom (tzw. "łódkowaniu"), jednak woskowane i olejowane podłogi są bardziej podatne na zabrudzenia, a do ich pielęgnacji trzeba używać specjalistycznych środków. Przykłady pytań można mnożyć w nieskończoność, jednak jedno jest pewne - żadne nie pozostanie bez odpowiedzi z naszej strony.

 • Czy masz ulubioną historię z wykonywanej pracy? Jeśli tak - opisz.

  W historii firmy zdarzyło się wiele zabawnych sytuacji, z których jedna zapadła nam w pamięć w szczególny sposób. Otrzymaliśmy zlecenie na renowację desek podłogowych i wszystko szło jak zwykle po naszej myśli aż do momentu lakierowania. Właściwie i samo lakierowanie szło sprawnie aż do chwili, gdy zorientowaliśmy się, że klucze do mieszkania zostały na parapecie jakieś 4 metry od miejsca, w którym skończyliśmy lakierować. Nie pozostało nam nic innego jak tylko zostać na miejscu i czekać aż lakier wyschnie, czyli 6 bitych godzin... :)

 • Co chciałbyś aby klienci wiedzieli o Twojej profesji?

  Chciałbym, aby klienci mieli świadomość, że w przypadku profesji parkieciarza to doświadczenie jest gwarancją jakości. Zdobywa się je przez lata obserwacji i pracy, ponieważ każdy parkiet i każda deska podłogowa są inne, dlatego nie sposób działać według jednego stałego szablonu. ParkietGold jest owocem doświadczeń jej założyciela, zdobywanych pod okiem ojca, który również jest parkieciarzem, i to właśnie dzięki nim może poszczycić się najwyższą jakością wykonywanych usług.

 • W jaki sposób zdecydowałeś(aś) się podjąć pracę w swojej profesji?

  Praca z drewnem jest życiową pasją założyciela ParkietGold, zaszczepioną przez ojca stolarza już w dzieciństwie, gdy asystował mu przy pracach stolarskich i parkieciarskich, takich jak renowacja drewna, układanie parkietu, czy cyklinowanie drewnianych podłóg, dzięki którym pokochał naturalne, zadbane i dobrze zakonserwowane drewno.

 • Opowiedz o ostatnio wykonywanym zleceniu, z którego jesteś najbardziej dumny(dumna).

  Jestem dumny ze wszystkich swoich realizacji, jednak największą przyjemność sprawia mi przywracanie blasku niezwykle zaniedbanym drewnianym podłogom. Ostatnim takim zleceniem była renowacja deski podłogowej pokrytej farbą w poniemieckiej kamienicy. Efekt przerósł najśmielsze oczekiwania klienta!

 • Napisz czy, i w jaki sposób się kształcisz, aby jeszcze lepiej wykonywać swoją profesję.

  Aby móc zapewnić najwyższą jakość usług parkieciarz musi dokształcać się bez przerwy w zakresie najnowszych technologii, najnowocześniejszych środków chemicznych oraz technik wykonywania zleceń. Założyciel i pracownicy ParkietGold biorą udział w szkoleniach, podnoszących ich kwalifikacje, przy każdej nadarzającej się okazji, dzięki czemu firma może pochwalić się kilkoma certyfikatami, wydanymi przez uznanych na światowym rynku graczy, jak Hartzlack czy Mapei.

 • Opisz ostatnio wykonywany projekt / usługę. Czego dotyczył? Ile kosztował? Jak wiele czasu mu poświęciłeś (poświęciłaś)?

  Ostatnim wykonanym przeze mnie projektem była renowacja parkietu dębowego w sali przedszkolnej o powierzchni 70 metrów kwadratowych, która zajęła mi tydzień. Wykonanie usługi kosztowało mnie stosunkowo niewiele pracy, ponieważ parkiet nie był zbytnio zniszczony i maszyny poradziły sobie z nim nadspodziewanie dobrze.

 • Jeśli cennik Twoich usług jest skomplikowany, opisz go tutaj.

  Każda podłoga jest inna, dlatego też ceny ustalamy indwidualnie z każdym klientem. Bierzemy pod uwagę wielkość powierzchni, układ pomieszczeń (małe korytarze, wnęki, skosy), poziom zniszczenia podłogi, znajdujące się w pomieszczeniu szafy lub inne elementy, których nie można wynieść, lokalizację itp. Wizyta u klienta w celu doprecyzowania zakresu prac i oszacowania kosztów jest bezpłatna.

 • Jeśli miałbyś (miałabyś) doradzić osobie chcącej wykonywać Twoją profesję, co byś doradził (doradziła)?

  Osobie, która chciałaby się zmierzyć z zawodem parkieciarza doradziłbym uzbrojenie się w cierpliwość, skupienie się na wnikliwej obserwacji pracy bardziej doświadczonych kolegów i żelazną konsekwencję w dążeniu do perfekcji. Bez tych cech i bez zamiłowania do piękna drewnianych podłóg nie sposób osiągnąć sukces w tej branży.

 • Jaka jest Twoja najmocniejsza strona?

  Moją najmocniejszą stroną jest fachowość i chęć do ciągłego doskonalenia swoich umiejętności - lata doświadczeń w branży zrobiły swoje, jednak dynamiczny rozwój technologii wykończenia podłogi i składu chemii parkieciarskiej, niespotykany dotąd na tak wielką skalę, zmusza do samodzielnego poszukiwania źródeł wiedzy i najlepszych rozwiązań.

 • Jaką umiejętność obecnie chciałbyś (chciałabyś) udoskonalić?

  W chwili obecnej skupiam się na rozwijaniu umiejętności w pracy z zabytkowymi podłogami, które wymagają szczególnych umiejętności oraz wykorzystania najwyższej klasy maszyn. Skupiam się także na poszerzeniu wiedzy w zakresie stosowania olejów i wosków, powracających do łask, jednak ulepszonych technologicznie.