P.H.U. Complex

Firma wielobranżowa z wieloletnim doświadczeniem. Kontakt: (-6-0-1-7-6-1-1-9-0-) Pełny zakres...

Firma wielobranżowa z wieloletnim doświadczeniem. Kontakt: (-6-0-1-7-6-1-1-9-0-) Pełny zakres robót budowlanych. Roboty murowe, dekarskie, instalacyjne, wykończeniowe. Własne maszyny i urządzenia (winda dekarska o zasięgu 22mb, wózki widłowe, ładowarka teleskopowa, koparko-ładowarka, samochody dostawcze i ciężarowe z HDS...). Serwis urządzeń grzewczych.

1 referencji - ocena 5/5 - ostatnia

 • Potwierdzona przez Remontuj.pl

  "Firma Pana Andrzeja Melicha remontowała mój dom w Radkowie, powiat kłodzki. Zakres prac obejmował remont generalny 100-letnego domu oraz zburzenie i budowę od podstaw (fundamentów) dawnej stodoły, zmienionej teraz w dom mieszkalny. Firma Pana Andrzeja Melicha wykonywała wszystkie prace budowlane i wykończeniowe - począwszy od wyburzenia, wykopania i zalania fundamentów, poprzez murarskie, dekarskie, c.o., wod-kan, elektryczne, itp. We wszystkich tych zakresach prace wykonane były wzorowo. Co więcej - Pan Andrzej Melich wielokrotnie służył doradztwem w zakresie doboru i zakupu materiałów. Firma nie boi się ządnych innowacji, potrafi dostosować się do zmiennych wymagań. Mogę ją polecić każdemu, a szczególnie osobom, które planują budowę trudną i niekonwencjonalną."

Trwa ładowanie…

Referencje

 • Potwierdzona przez Remontuj.pl

  "Firma Pana Andrzeja Melicha remontowała mój dom w Radkowie, powiat kłodzki. Zakres prac obejmował remont generalny 100-letnego domu oraz zburzenie i budowę od podstaw (fundamentów) dawnej stodoły, zmienionej teraz w dom mieszkalny. Firma Pana Andrzeja Melicha wykonywała wszystkie prace budowlane i wykończeniowe - począwszy od wyburzenia, wykopania i zalania fundamentów, poprzez murarskie, dekarskie, c.o., wod-kan, elektryczne, itp. We wszystkich tych zakresach prace wykonane były wzorowo. Co więcej - Pan Andrzej Melich wielokrotnie służył doradztwem w zakresie doboru i zakupu materiałów. Firma nie boi się ządnych innowacji, potrafi dostosować się do zmiennych wymagań. Mogę ją polecić każdemu, a szczególnie osobom, które planują budowę trudną i niekonwencjonalną."

Pytania i odpowiedzi

 • Wymień kilka ostatnio wykonanych zleceń.

  Specjalizujemy się w wykonywaniu inwestycji pod klucz, ale realizujemy również mniejsze zlecenia. Budujemy od fundamentów po dach. Pełny zakres, włącznie z wykonaniem dachu, instalacji grzewczej, gazowej, elektrycznej. Również elewacje i roboty wykończeniowe.

 • Co najbardziej lubisz w swojej pracy?

  Roboty trudne, nietypowe, wymagające przemyślenia. Każda budowa, wymaga indywidualnego podejścia. Jeśli wykonawca wpadnie w rutynę, to często może przeoczyć rzeczy ważne dla Inwestora. Do tego dochodzą warunki gruntowe. Dla każdego budynku są inne. Jeśli budynek ma spełniać wymagane parametry, nie pękać i dawać satysfakcję domownikom, to wiele rzeczy trzeba przemyśleć na etapie jego budowy.

 • Co poradziłbyś osobie szukającej osoby o Twoich umiejętnościach?

  Radzę wybrać jedną firmę do budowy domu. Nie występuje wtedy problem z przerzucaniem odpowiedzialności za niedociągnięcia i jest pełna gwarancja na wykonane prace. Przy tym, klienta kosztuje to taniej a jeżeli jest potrzeba wynajęcia podwykonawcy, to wynajmuje go lub poleca generalny wykonawca i odpowiedzialność za jakość usługi jest po jego stronie chyba, że strony ustalą to inaczej.
  Na każdą poważniejszą robotę przygotowuję kosztorys. Dzięki temu klient na początku już wie ile zapłaci na końcu. No chyba, że zmieni zakres robót lub klasę użytych materiałów ale to również jest do policzenia. Co tydzień rozliczam się z pieniędzy za zakupione materiały na podstawie FV i takie rozwiązanie radzę klientowi wybrać. Dzięki temu wykonawca i inwestor rozstają się w zgodzie, co niestety coraz rzadziej w Polsce się zdarza. Rozliczając się na bieżąco inwestor i wykonawca cały czas panują nad płynnością finansową. Ma to szczególne znaczenie przy robotach wykończeniowych, gdzie rodzaje użytych materiałów mogą znacząco odbiegać od wstępnych ustaleń. Dotyczy to z zwłaszcza sytuacji w której inwestor korzysta z wsparcia dekoratora wnętrz. Rolą dekoratora jest skupienie się na estetyce a nie na kosztach. Dlatego bieżąca kontrola poziomu wydatków pozwala na optymalne dobranie kosztu materiałów do ilości posiadanych pieniędzy. Jest to najważniejsza kwestia w inwestycji niestety, często ignorowana przez inwestora co niepotrzebnie podnosi poziom stresu w ostatnim etapie robót.

 • Co powinien przemyśleć klient zanim zatrudni osobę o Twojej profesji?

  Przede wszystkim to, czy wykonawca nie jest w tej branży człowiekiem z przypadku. Wielu z nas to ludzie, którzy budowlankę traktują jak maszynkę do zarabiania pieniędzy a w razie problemów znikają.

 • Czym wyróżniają się Twoje usługi na tle usług świadczonych przez inne osoby?

  Stawiam na jakość. Każdą inwestycję można wykonać "na skróty" ale ja z tych skrótów nie korzystam. To się nie opłaci żadnej ze stron. Wykonawca traci renomę a inwestor pieniądze. Wykonanie robót nieco droższe w robociźnie ale w dobrej jakości jest dla inwestora tańsze, ponieważ nie trzeba tego poprawiać.

 • Jakie pytania klienci zadają Ci najczęściej? Co odpowiadasz?

  Najczęstszym pytaniem jest koszt wykonania inwestycji. Koszt ustalam indywidualnie dla danego budynku na podstawie projektu.
  Zwykle zwracają się do mnie osoby, które wcześniej rozmawiały z jednym lub kilkoma z moich byłych klientów, więc referencje nie są potrzebne. Te referencje daje mi mój były, zadowolony klient.

 • W jaki sposób zdecydowałeś(aś) się podjąć pracę w swojej profesji?

  Od budowy stroniłem jak od ognia. Wszyscy moi koledzy ze szkoły, którzy mieli problem z nauką, poszli na budowę lub do kopalni. Z tego względu kojarzyłem tę profesję wyłącznie z ludźmi z marginesu. Interesowałem się wieloma dziedzinami i nie potrafiłem wybrać tej, którą chciałbym się zajmować przez resztę życia. W wojsku, przypadkiem zetknąłem się z budownictwem pomagając koledze przy remoncie mieszkania u naszego majora. Ze zdumieniem zauważyłem, że to wspaniały zawód. Wciąż trzeba się go uczyć, bo nieustannie ewoluuje. Wymaga nieustannej uwagi i myślenia. Wysiłek fizyczny zastępuje siłownię. Do tego każda wykonana inwestycja, to pozostawiony ślad na ziemi... To daje satysfakcję a czego można chcieć więcej od pracy, jak nie satysfakcji?

 • Opowiedz o ostatnio wykonywanym zleceniu, z którego jesteś najbardziej dumny(dumna).

  Mam wiele takich inwestycji ale najbardziej dumny jestem z remontu zabytkowego dachu, którego nie chcieli się podjąć inni wykonawcy. Charakteryzował się dużym poziomem trudności ze względu na dachówkę ułożoną w koszach i łukowy kształt na wzór dachów japońskich. Niezwykła jak na polskie warunki architektura. Położenie w centrum miasta. Miło czasami zobaczyć jak turyści robią sobie zdjęcia na tle tego budynku.

 • Napisz czy, i w jaki sposób się kształcisz, aby jeszcze lepiej wykonywać swoją profesję.

  Dzisiejsze budownictwo nieustannie się zmienia. Wchodzą nowe technologie, więc trzeba nieustannie nadążać za zmieniającym się rynkiem. Lektura Muratora do tego nie wystarczy, Trzeba jeździć na szkolenia. Zabieram więc swoich ludzi i..., jeździmy.

 • Opisz ostatnio wykonywany projekt / usługę. Czego dotyczył? Ile kosztował? Jak wiele czasu mu poświęciłeś (poświęciłaś)?

  Ostatnia usługa to budowa domu o nietypowej konstrukcji architektonicznej. Inwestycja trwała dwa lata z przerwami zimowymi. Boniowana elewacja, wielosystemowe ogrzewanie budynku, nowoczesne sterowanie, nietypowe rozwiązania konstrukcyjne.

 • Jeśli cennik Twoich usług jest skomplikowany, opisz go tutaj.

  Większość robót rozliczam kosztorysowo. Zwykle kosztorys ofertowy jest zbliżony do kosztorysu powykonawczego z wyjątkiem zmian które do budowy wprowadzi inwestor, kierownik lub wymogi techniczne. Dzięki temu każdy fragment budowy jest podzielony na etapy i na każdym z tych etapów można prześledzić jego koszt lub odstępstwa od założeń początkowych.

 • Jaka jest Twoja najmocniejsza strona?

  Świadczę wysoki poziom usług w wielu branżach budowlanych. Prezentuję wysoki poziom jakości. Sumienne rozliczam się z zużytych materiałów. Rzetelne, cotygodniowe rozliczenia finansowe w postaci raportu z podaniem wartości i numeru FV oraz konkretnie określone ilości i rodzaje zakupionych materiałów. Dzięki temu unikam niepotrzebnych nieporozumień z inwestorem. Każda złotówka jest dokładnie rozliczona.

 • Jaką umiejętność obecnie chciałbyś (chciałabyś) udoskonalić?

  Posiadam wiele uprawnień budowlanych: Energetyczne, gazowe, operatora koparko-ładowarki, operatora urządzeń specjalizowanych ze zmienną fazą wysięgu, operatora wózków ciągnikowych, operatora wózków naładownych, unoszących, podnośnikowych, specjalnych.... Ponieważ dysponuję własnymi maszynami i ciągle poszerzam ilość i rodzaj sprzętu, planuję wykonanie kolejnych uprawnień.