PV System

Specjalizujemy się w realizacji i zarządzaniu projektami związanymi z elektrowniami...

Specjalizujemy się w realizacji i zarządzaniu projektami związanymi z elektrowniami fotowoltaicznymi od mikroinstalacji aż po farmy. Zapewniamy kompleksową obsługę inwestorską, a każde działanie jest wykonywane na bazie najbardziej wydajnych i sprawdzonych technologii. Od początku swojej działalności koncentrujemy się na najwyższej jakości obsługi, a dostawcy są starannie dobierani, aby zapewnić Państwu najwyższą jakość produktów oraz dostarczeniu najnowszych technologii przy zachowaniu atrakcyjnej ceny. Współpracujemy ze światowymi liderami, specjalizującymi się w produkcji elementów instalacji fotowoltaicznych. Nie stosujemy chińskich, nieznanej jakości zamienników. Taka polityka firmy wpływa pozytywnie na długie lata pracy zamontowanych przez naszą firmę produktów. Służymy pomocą na każdym etapie inwestycji.

Zdjęcia

wszystkie (2) »
Trwa ładowanie…

Pytania i odpowiedzi

  • Wymień kilka ostatnio wykonanych zleceń.

    Dzięki wyraźnym spadkom cen poszczególnych elementów instalacji fotowoltaicznych wszyscy coraz chętniej inwestują w technologie solarne słusznie spodziewając się wymiernych korzyści. Dwa podstawowe warianty to budowa elektrowni wytwarzających energię elektryczną na własny użytek, energię konsumowaną na miejscu, nienastawioną na odsprzedaż nadwyżek operatorowi, oraz budowa elektrowni przemysłowych, o dużych mocach, które przy właściwym finansowaniu same w sobie stają się intratnym przedsięwzięciem.

  • Co najbardziej lubisz w swojej pracy?

    Koszty energii i ciepła oraz obawa o niezawodność dostaw to dwa czynniki, które nierzadko spędzają wszystkim sen z powiek. Poszukiwanie optymalnych rozwiązań przyniosło ideę niezależności energetycznej. Pozwala ona na uniezależnienie się od tradycyjnych dostawców energii, znaczne oszczędności, pełną kontrolę i optymalizację kosztów oraz zapewnienie ciągłości dostaw energii i ciepła. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu takich źródeł energii jak ogniwa fotowoltaiczne.

  • Co poradziłbyś osobie szukającej osoby o Twoich umiejętnościach?

    Bogate doświadczenie, jakość używanych produktów, innowacyjna technologia oraz globalna wizja sprawiają, że nasze przedsiębiorstwo cieszy się pozycją lidera w zakresie energii solarnej. Naszą najlepszą rekomendacją są nasi zadowoleni klienci. To prywatni właściciele domów, jednostki samorządowe, deweloperzy a także firmy począwszy od małych biznesów, aż do znanych firm korporacyjnych. Gdy już będziesz gotowy, aby zainwestować w energię słoneczną, zadbamy o twój projekt na każdym kroku. Mając nasze przedsiębiorstwo jako partnera w realizacjach inwestycyjnych masz pewność, że poprzez szereg dobrze sprecyzowanych działań osiągniesz maksymalny zysk i zadowolenie.

  • Jeśli byłbyś(byłabyś) klientem, to co chciałbyś (chciałabyś) wiedzieć o Twojej profesji?

    Fotowoltaika jest źródłem darmowej energii. Każda wytworzona we własnej mikroinstalacji ilość energii elektrycznej może zostać na miejscu zużyta. Dodatkowo spadają również opłaty przesyłowe związane ze zmniejszeniem ilości kupionej, a więc i przesłanej przez operatora energii elektrycznej. Część energii w domu zużywana jest przez całą dobę. Od prozaicznych – jak lodówka, po coraz częściej stosowane technologie przyjazne środowisku – rekuparator, pompa ciepła czy wentylacja mechaniczna. Działają przez całą dobę, więc w ciągu dnia koszt zużywanych przez te urządzenia energii możemy zminimalizować. W ciągu dnia pracują również urządzenia w kuchni, większość AGD – sprzęt kuchenny, odkurzacz, pralka, zmywarka czy kosiarka do trawy. Pondto instalację można wyposażyć w moduł inteligentnego zarządzania energią który automatycznie będie załączał urządzenia np. grzałkę do podgrzewania ciepłej wody lub pompę ciepła. To wszystko są urządzenia konsumujące energię których zapotrzebowanie na prąd może zostać zaspokojone przez własną elektrownię fotowoltaiczną. Dobrze dobrana instalacja PV obniża koszty związane z zapotrzebowaniem na energię nawet o 85%, a wartość każdej wytworzonej 1 kWh równa jest kwocie, której Inwestor nie musiał wydać na jej zakup. Pozostała część zostanie zbilansowana dzięki półrocznemu rozliczeniu Net-Metering lub od 1 lipca 2016 możemy również rozliczać całość energii w stosunku 1:0,7.

  • Co powinien przemyśleć klient zanim zatrudni osobę o Twojej profesji?

    Instalacja fotowoltaiczna jest świetną inwestycją, o ile cechuje ją dobra jakość i jest poprawnie zamontowana. Konsekwencje oszczędności na początkowym etapie inwestycji mogą być naprawdę dotkliwe: produkowana będzie mniejsza ilość energii niż zakładaliśmy, narazimy się na dodatkowe koszty serwisowe oraz – co najgorsze – powstaje zagrożenie dla budynku i jego mieszkańców. W związku z tym, w celu zapewnienia ciągłej i wydajnej pracy naszych paneli powinniśmy zwróć szczególną uwagę na dobierane przez nas podzespoły i rzetelną pracę instalatorów.

    Przy inwestycji tego rodzaju nie warto oszczędzać na drobiazgach. Oszczędności rzędu kilku czy nawet kilkunastu procent na etapie realizacji inwestycji, zemszczą się na nas w czasie eksploatacji, a będą miały na to wiele czasu, w końcu nasza instalacja ma pracować nieustannie przez kolejne 25-30 lat.

  • Czym wyróżniają się Twoje usługi na tle usług świadczonych przez inne osoby?

    Dokonując tak ważnego wyboru decyduj świadomie! Wybierając PV System, jeszcze przed podjęciem decyzji otrzymasz profesjonalną i rzetelną analizę, która jasno wskaże wysokość inwestycji i przewidywane zyski. Dzięki takiemu rozwiązaniu podejmiesz decyzję w oparciu o fakty a nie obietnice. Dzięki temu wybór instalacji w PV System będzie w pełni świadomy i racjonalny.
    Jak to możliwe? W odróżnieniu od innych dostawców elektrowni fotowoltaicznych, już na etapie rozmów z klientem koncentrujemy się nie tylko na sprzedaży i instalacji ale głównie na wyznaczaniu konkretnych osiągalnych celów. Doświadczeni specjaliści przeprowadzą rzetelną analizę nakładów kosztów do korzyści, jakie osiągniesz dzięki instalacji elektrowni PV System. Tajnikiem sukcesu analizy jest indywidualne podejście do każdego klienta.
    PV System to profesjonalny partner zajmujący się projektowaniem oraz montażem nowoczesnych elektrowni fotowoltaicznych zgodnie z oczekiwaniami naszych Klientów. Oferujemy dopasowane i sprawdzone rozwiązania oraz kładziemy nacisk na maksymalną wydajność systemu podczas jego projektowania. Pomagamy w realizacji wszystkich formalności prawnych i administracyjnych.

  • Jakie pytania klienci zadają Ci najczęściej? Co odpowiadasz?

    Montaż paneli PV na wschód-zachód czy południe?
    Popularność instalacji fotowoltaicznych, w których panele są zainstalowane w kierunku wschodnio-zachodnim (WE), zamiast w kierunku południowym, rośnie. Sposób montażu paneli fotowoltaicznych ewoluował w ciągu ostatnich lat. Jeszcze parę lat temu, kąt idealnego nachylenia paneli fotowoltaicznych oceniano na podstawie szerokości geograficznej, tak, by promienie słoneczne padały na panele słoneczne prostopadle przez większość czasu, a optymalnym kierunkiem ich ustawienia był kierunek południowy (dla półkuli północnej). W ten sposób optymalizowane były uzyski z paneli w przeliczeniu na jednostkę zainstalowanej mocy (kWh/kW), co zapewniało maksymalną produkcję.
    Moduły zwrócone w kierunku południowym produkują więcej energii w ciągu dnia. A jednak, jak wykazują różnorakie analizy, systemy WE w niektórych przypadkach dają możliwość uzyskania większych oszczędności, ponieważ lepiej wpasowują się w zapotrzebowanie obiektu, w szczególności w przypadku gospodarstw domowych. Krzywa produkcji energii przez systemy WE zamontowane na dachu płaskim przebiega znacznie łagodniej niż w przypadku paneli zainstalowanych w kierunku południowym. Charakteryzuje się większymi uzyskami w godzinach rannych i południowych, natomiast dużo mniejszymi w okolicy południa, jeśli porównamy je ze standardowym ułożeniem modułów.
    Brak gwałtownego skoku produkcji energii z paneli w okolicy południa, gdy zapotrzebowanie jest zwykle bardzo niskie, jest bardziej korzystne dla sieci. Spłaszczenie „piku“ krzywej produkcji, umożliwia również lepszy dobór inwertera. Nie jest on bowiem dobierany pod szczytową produkcję, która będzie miała miejsce zaledwie przez kilka minut w ciągu dnia. W związku z tym, inwerter jest bardziej równomiernie obciążony przez niemal cały dzień. Dzięki temu rozmiar i koszty tego urządzenia również są mniejsze.
    Panele zainstalowane na dachu płaskim w kierunku południowym są korzystniejsze dla użytkowników o ogólnym wysokim zapotrzebowaniu na energię. Obserwując dzienny profil zużycia energii elektrycznej, wyższe zapotrzebowanie na energię w okolicach południa (a więc szczytu produkcji przy klasycznym ustawieniu paneli) następuje w miesiącach zimowych. Jednak, jeżeli przyjrzymy się dogłębniej profilowi zużycia, to okazuje się, że w niektórych obiektach panele skierowane na WE mogą produkować o 49% więcej energii w godzinach wyższego zapotrzebowania niż te ustawione w kierunku południowym (na podstawie badania Pecan Street Research ).
    Przy doborze systemu fotowoltaicznego, warto zatem zasugerować się dziennym profilem zużycia energii elektrycznej oraz charakterystyką obiektu. Czasami systemy fotowoltaiczne ustawione w kierunku wschodnio-zachodnim mogą się okazać znacznie korzystniejsze niż południowe systemy, do których przywykliśmy.

  • Co chciałbyś aby klienci wiedzieli o Twojej profesji?

    Dzięki wyraźnym spadkom cen poszczególnych elementów instalacji fotowoltaicznych wszyscy coraz chętniej inwestują w technologie solarne słusznie spodziewając się wymiernych korzyści. Dwa podstawowe warianty to budowa elektrowni wytwarzających energię elektryczną na własny użytek, energię konsumowaną na miejscu, nienastawioną na odsprzedaż nadwyżek operatorowi, oraz budowa elektrowni przemysłowych, o dużych mocach, które przy właściwym finansowaniu same w sobie stają się intratnym przedsięwzięciem.

  • Jaka jest Twoja najmocniejsza strona?

    Specjalizujemy się w realizacji i zarządzaniu projektami związanymi z elektrowniami fotowoltaicznymi od mikroinstalacji aż po farmy. Zapewniamy kompleksową obsługę inwestorską, a każde działanie jest wykonywane na bazie najbardziej wydajnych i sprawdzonych technologii. Od początku swojej działalności koncentrujemy się na najwyższej jakości obsługi, a dostawcy są starannie dobierani, aby zapewnić Państwu najwyższą jakość produktów oraz dostarczeniu najnowszych technologii przy zachowaniu atrakcyjnej ceny. Współpracujemy ze światowymi liderami, specjalizującymi się w produkcji elementów instalacji fotowoltaicznych. Nie stosujemy chińskich, nieznanej jakości zamienników. Taka polityka firmy wpływa pozytywnie na długie lata pracy zamontowanych przez naszą firmę produktów. Służymy pomocą na każdym etapie inwestycji. Współpracując z PV System każdy może mieć pewność, że osiągnie maksymalny zysk i zadowolenie.

  • Napisz własne pytanie i odpowiedz na nie.

    Które panele sprawdzą się lepiej w polskich warunkach?

    Które panele sprawdza się lepiej w polskich warunkach: mono- czy polikrystaliczne? Naszym zdaniem w rocznym rozliczeniu różnice będą nieznaczne, albo będzie to remis ze wskazaniem na moduły polikrystaliczne.
    Ogniwa z krzemu monokrystalicznego lepiej sprawdzają się w pracy przy świetle skupionym, czyli przy bezchmurnym niebie. Dlatego też są częściej widywane na południu Europy i w Afryce. Z kolei ogniwa polikrystaliczne lepiej działają przy świetle rozproszonym. Takie warunki są u nas częstsze, bo w polskim klimacie jak na razie często mamy zachmurzone niebo, a chmury działają jak filtr i rozpraszają światło. Jeśli weźmiemy pod lupę pory roku, to w sezonie letnim, lepsze wyniki uzyskają moduły monokrystaliczne, ale w pozostałej części roku, lepiej pracować będą panele polikrystaliczne.
    Paradoksalnie, w naszych szerokościach geograficznych chmury są korzystne dla fotowoltaiki, bo powodują, że przy rozproszonym świetle naświetlenie paneli jest równomierne. Trzeba pamiętać, że z modułem jak z łańcuchem – działa tak dobrze, jak jego najsłabsze ogniwo. Jeśli przy bezchmurnym niebie coś zacieni jedno ogniwo modułu, to pozostałe ogniwa dostosują się do niego i zwolnią produkcję. W takiej sytuacji moduły monokrystaliczne, mimo że mają wyższą sprawność, będą pracować podobnie.